3. Беласица завърши 1:1 срещу Витоша (ВИДЕО)

Беласица завърши 1:1 срещу Витоша (ВИДЕО)

Така разликата на върха помежду им остана пет точки

Около 2500 зрители дойдоха да наблюдават мача от 32 кръг за първенството на ЮЗ трета лига между отборите на Беласица и Витоша Бистрица. Това всъщност беше дербито на кръга между първия и втория във временното класиране в таблицата.

Срещата започна с очакван натиск на домакините, но до нещо опасно пред вратата на гостите не се стигаше. В 10-та минута след атака на домакините по левия фланг последва центриране на Аспарух Шамкалов в наказателното поле на гостите и там Теодор Димитров отклони топката с ръка, което не остана незабелязано от главния съдия Вилиян Виденов, отсъждайки дузпа за домакините. Точен от бялата точка бе Симеон Бояджиев, който накара вратаря Валентин Галев да се хвърли в левия, а той прати топката в десния ъгъл за 1:0. Това не отчая футболистите на Витоша Бистрица. В 23-та минута Георги Амзин опита да изненада вратаря на домакините Кирил Георгиев , но не успя. Четири минути по-късно Аспарух Смилков не успя да овладее добре насочената към него топка, тя достигна до Марти Таушанов, който стреля мигновено и топката кацна на напречната греда отгоре зад Валентин Галев. До края на полувремето атаките на петричките футболисти продължиха, но те бяха безплодни заради неточна стрелба.

Футболистите на двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Беласица. През втората част на мача натискът на футболистите на Беласица продължи, но защитата на гостите действаше безупречно. Правеше впечатление, че атаките на гостуващия тим бяха редки, но опасни. В 67-ма минута Слави Паскалев озори вратаря на Беласица Кирил Георгиев, но той успя да закове топката в ръцете си. В 80-та минута се случи нещо неочаквано за присъстващите на стадион Цар Самуил. Тогава при безобидна на пръв поглед атака за отбора на Витоша Георги Амзин бе оставен свободен и от 15-16 метра със страхотен шут изпрати топката под напречната гредана Кирил Георгиев за 1:1.До края на срещата футболистите на Беласица обсадиха вратата на Витоша, но до победен гол така и не се стигна.

Това равенство остави Беласица на първо място със 73 точки, а отбора на Витоша – на второ с  пет пункта по-малко от тях.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо