3. Берое 96 спечели турнира "Кока-Кола"

Берое 96 спечели турнира "Кока-Кола"

Децата на Берое родени през 1996 година спечелиха десетото издание на турнира за купата на “Coca-Сola”. На финала младите възпитаници на школата на “зелените” надделяха с 4:3 след изпълнение на дузпи над връстниците си от Чирпан. В редовното време двата състава си размениха по едно попадение. Надпреварата, която е част от Националната програма „Децата и футболът” се проведе в четвъртък и петък (12 и 13 март) в залата на Ученическа спортна школа.

В десетото издание на турнира в Стара Загора участие взеха осем отбора разпределени в две групи по четири състава. Жребият отреди в група “А” да спорят отборите на Берое (Стара Загора), Единство (Гурково), Розова долина (Казанлък) и ФК Стара Загора, а в група “Б” децата на Локомотив (Стара Загора), Чирпан, Ботев (Гълъбово) и Тунджа (Ягода). Играе се в две полувремена по 15 минути, като почивката между полувремената е от 10 минути. При равен резултата се изпълняват по 3 наказателни удари. През изминалите години турнира се проведе на градският стадион в Стара Загора, а през тази година в зала на хандбални врати.

През първият ден на турнира се изиграха срещите от група “А” и група “Б”. Възпитаниците на Стоян Стоянов стартираха надпреварата с успех над школата на легендата на “зелените” Петко Петков - ФК Стара Загора с 2:1. След това малките беройци спечелиха класическа победа над Единство (Гурково), а в последният си мач от групата разгромиха Розова долина (Казанлък) с 5:1. Победил в група “Б” стана състава на Чирпан.

Днес от 11:00 часа в залата на Ученическа спортна школа в спор за първото място на турнира и носител на купата на “Coca-Cola” се изправиха децата на Берое и Чирпан. В редовното време двата състава не успяха да излъчат победител, след като си размениха по едно попадение. Така изхода от срещата трябваше да се реши с дузпи. Старозагорци се оказаха по точни от бялата точка, като реализираха на три пъти. Решаваща за победата се оказа спасената от вратаря Даниел Бакърджиев дузпа. Така възпитаниците на Берое за поредна година спечелиха турнира организиран от Асоциацията на българските футболисти с финансовата подкрепа на “Coca-Cola”.

Преди финала се изиграха и срещите за 3-4, 5-6 и 7-8 място. В малкият финал Локомотив (Стара Загора) се наложи над Розова долина (Казанлък) с 6:4. В спора за 5-6 място ФК Стара Загора спечели над Ботев (Гълъбово) с 4:3, а Тунджа (Ягода) разгроми Единство (Гурково) в битката за седмо място.

След финалната среща специална комисия определи и носителите на индивидуални призове:
- най-добър вратар – Даниел Бакърджиев (Берое)
- най-добър защитник – Иван Николов (Розова долина)