3. Берое би Локо (София) с 1:0 с гол от съблекалните (видео+снимки)

Берое би Локо (София) с 1:0 с гол от съблекалните (видео+снимки)

Емил Ангелов вкара единственото попадение в първия мач от 18-ия кръг на "А" група

Отборът на Берое записа първа победа през пролетния полусезон, след като днес се наложи с минималното 1:0 над тима на Локомотив (София). Срещата се игра на стадион "Берое" и бе първа от програмата на 18-ия кръг на родната "А" група.

Единственото попадение в мача бе дело на Емил Ангелов - Бабангида. Повторен дебют за домакините направи Тодор Христов, който се завърна в родния си тима от състава на Левски.

Двубоят започна с летящ старт на заралии, които излязоха напред в резултата още във 2-та минута, когато Стефан Велев навлезе добре в наказателното поле и намери непокрития Емил Ангелов, който от няколко метра не сбърка пред почти празната врата за 1:0.

След попадението домакините продължиха да владеят инициативата, докато гостите се задоволяваха основно с контраатаки. При една от тях в 14-ата минута, Манчев бе изведен очи в очи с Иво Иванов, но стражът показа добър рефлекс и спаси изстрела му.

В 18-ата минута Елиаш можеше да удвои преднината на своите, ала изстрелът му от дистанция прелетя над вратата на Галев. Последваха няколко опасни центрирания в пеналта на "железничарите", но стражът на столичани успя да се намеси добре.

Последното по-интересно положение за първата част дойде в 36-ата минута, когато Емил Ангелов засече с глава хубаво центриране, но Галев спаси.

Второто полувреме отново стартира с по-добра игра на заралии, като още в 53-ата минута Ливраменто опита късмета си от дистанция, но Галев изби в корнер.

Така дойде 61-ата минута, когато Писаров стреля с пета в пеналта, Галев изби, кълбото попадна в Емил Ангелов, който се разписа отблизо, но попадението бе отменено заради засада.

Натискът на "зелено-белите" обаче продължаваше и в 63-ата минута Велев навлезе в пеналта на гостите след самостоятелна акция, стреля, но топката рикошира в Гаров, след което бе уловена от Галев.

В 68-ата минута пък, Везалов засече с глава центриране от корнер на Ливраменто, но топката излезе в аут.

След това положение темпото на игра поспадна, а домакините започнаха да действа по-сигурно. Това даде шанс на гостите да изравнят, след като в 88-ата минута Мартин Димитров стреля опасно, но Иво Иванов спаси.

До края на мача нов гол все пак не падна и така Берое победи Локомотив (София) с 1:0 в първия мач от 18-ия кръг на родната "А" група.

След тази победа Берое се изкачи на 12-о място във временното класиране с актив от 15 точки, на 5 от зоната на изпадащите и на 1 зад 11-ия Локо (София)