3. Берое го направи! Първа победа за старозагорци след 1:0 над Видима (видео)

Берое го направи! Първа победа за старозагорци след 1:0 над Видима (видео)

Отборът на Илиан Илиев най-сетне се добра до трите точки в "А" група

Берое го направи! Отборът на Берое постигна първа победа в тазгодишното издание на „А” група след минимален успех с 1:0 над Видима-Раковски. Старозагорци постигнаха първата си победа в оспорван двубой, в който определено заслужаваха триумфа. Голът, който първите три точки на тима на Илиан Илиев, отбеляза Петър Костадинов в 56-ата минута. Загубата бе пета поредна в гостуване за севлиевци, които нямат точка навън.

Първото полувреме премина в бавно темпо, като и двата отбора играеха доста неуверено на стадион „Берое” в Стара Загора. Петър Димитров засече от въздуха една топка в 3-ата минута, но не можа да даде ранен аванс на домакините.

До 30-ата минута старозагорци натискаха съперника и бяха близо до гола, но Емил Ангелов се размина с центриране на Димитров отдясно, а Жеков и Генчев стреляха неточно.

Видима имаше най-сериозния си шанс преди почивката в 37-ата минута. Игнатов бе изведен с добър пас зад защитата на Берое сам срещу Иванов, но вместо да го разстреля с удар, предпочете да подава и сбърка паса. При продължението на атаката топката влезе в мрежата, но страничният съдия маркира правилно засада.

5 минути преди полувремето Петър Димитров се измъкна отдясно, получи пас очи в очи с Василев от малък ъгъл, опита да го прехвърли, но не намери очертанията на вратата. В последната минута на частта Петър Димитров пусна истински снаряд към вратата на севлиевци, но Василев с чудесен рефлекс плонжира и спаси.

Берое започна по-колебливо второто полувреме. Резервата за гостите Георги Какалов пропиля страхотен шанс за гостите. Бившето „канарче” стреля по диагонала по земя, но топката мина на милиметри покрай лявата греда на домакините.

Тогава вярната публика на заралии застана зад своите и ги подкрепи в най-важните моменти. Това надъхване от трибуните даде необходимия стимул на „зелените” и те стигнаха до заветния гол.

В 55-ата минута резервата за Берое Влади Златинов засече красиво от въздуха с воле, но топката разтресе напречния стълб на Василев и не пожела да влезе в мрежата

Минута по-късно нямаше какво да спаси играчите на Костадин Ангелов. Веселин Пенев направи двойно подаване на скорост с Петър Димитров, първият стигна до аутлинията с топка в крака, върна към дузпата, където Димитров хитро пропусна за Петър Костадинов и халфът с премерен удар намери мрежата на Видима-Раковски за 1:0 в 56-ата минута!

До края Берое нацели нова греда, но резултатът така и не се промени. Велев центрира от фаул, Дзаферович зсаече, но топката пак нацели горната греда. Гостите показаха немощ в атаката и въпреки влизането на Веселин Стойков напред не можаха да направят нищо по-интересно пред Иванов.

Така отборът на Илиан Илиев взе първа победа през новия сезон и вече има 4 точки в класирането. Старозагорци обаче остават на 15-та позиция с равен актив с Ботев (Враца) и Калиакра.

Видима-Раковски записа пета поредна загуба като гост в „А” група. Севлиевци имат 5 точки и са 12-ти в таблицата.
Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 0:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза