3. Берое излезе втори след лесна победа над Пирин (ВИДЕО)

Берое излезе втори след лесна победа над Пирин (ВИДЕО)

Тимът на Петър Хубчев излезе на второ място

Без особени трудности Берое победи като домакин с 3:1 Пирин в двубой от 19-и кръг на "А" група. Така тимът от Стара Загора излезе поне временно на второ място в класирането.

С поражението си играчите от Благоевград не успяха да направят подарък на своя треньор Наджи Шенсой, който днес празнува рожден ден. Също така срещата стартира с минута мълчание в памет на Трифон Иванов.

Още в 10-ата минута на двубоя Венци Василев откри резултата. При корнер той бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава без проблеми вкара за 1:0.

Без да имат никакви положения преди това гостите успяха да изравнят. В 24-ата минута се разписа Дани Младенов, който получи добър пас от Антон Костадинов.

В 28-ата минута Спас Делев центрира от фаул, заложен на 35 метра от рамката на вратата, но Елиаш се размина с топката и не успя да я засече с глава и тя попадна директно в обятията на Красимир Костов.

Малко след това Костов направи и друго решително спасяване.

Две минути преди края Пирин удари и греда чрез Янко Сандански, който изпълни пряк свободен удар.

През втората част състезателите на Петър Хубчев не оставиха съмнение за превъзходството си.

Само десет минути след подновяването на играта те пак поведоха. Милисавлевич вкара най-красивия гол в мача след удар от над 20 метра.

Добра възможност пропусна Атанас Зехиров, който бе изведен отлично в коридор и остана сам срещу стража Красимир Костов, но прехвърлящият му удар бе неточен.

Крайния резултат оформи резервата Исмаил Иса в 79-ата минута, когато той реализира петия си гол за сезона. Тогава Иса направи добавка в точния момент.

С победата Берое се доближи на 3 точки от първото място, което се заема от Лудогорец. Утре са срещите Славия – Черно море и Лудогорец – Левски. Пирин пък е предпоследен и може да бъде изпреварен от Монтана.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение