3. Берое надигра Локомотив София на старта на „А” група – 2:1

Берое надигра Локомотив София на старта на „А” група – 2:1

Берое започна с победа възраждането си в българския елит, старозагорци надиграха с 2:1 Локомотив София като домакин.

Отборът на Берое стартира с победа при завръщането си в „А” група, след като в първия мач за сезона надиграха тима на Локомотив (София). Срещата се игра на стадион „Берое” в Стара Загора и бе първа от програмата на новия шампионат в България.

Срещата започна по-добре за гостите, които натиснаха от самото начало. В 4-та минута Мартин Камбуров бе изведен очи в очи с вратаря на домакините Пейков, но шутът му бе отразен от стража на старозагорци. В следващата атака Писаров от домакините опита хубав удар от средна дистанция, но той бе спасен от Галев. В 11-ата минута капитанът на Берое Слави Жеков изведе по прекрасен начин Дончо Атанасов сам срещу вратаря на гостите, но ударът му бе избит от Галев в тъч.

В 18-ата минута Виктор Шпишич от състава на столичани направи хубав пробив отляво, премина през няколко играчи и опита удар с левия крак от дъгата на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Пейков.

Така дойде 26-ата минута, когато Берое откри резултата и прати в екстаз публиката на старозагорци. Тогава Писаров подаде за Георги Андонов, който стреля по земя и се превърна в първия голмайстор за новия шампионат. След попадението темпото на игра видимо спадна, а футболистите на двата тима се захапаха в центъра на терена. В 44-ата минута капитанът на Берое Слави Жеков проби през центъра и пробва удар с левия крак от дъгата на наказателното поле, но кълбото отиде право в обятията на Галев. Това бе и последното по-опасно положение пред една от двете врати и почивката дойде при резултат 1:0 за Берое.

Второто полувреме започна далеч по-спокойно от първото, въпреки че гостите изглеждаха устремени да променят цифровото изражение. В 50-ата минута Пасков от Локомотив засече топката с глава след ъглов удар, но кълбото премина близо до дясната греда на Пейков. В 68-ата минута „железничарите” повториха същото упражнение и отново Пасков засече кълбото с глава, но то бе избито от голлинията от Александров.

Така дойде 74-ата минута, когато гостите изненадващо изравниха. Новото попълнение на столичани Дерек Асамоа бе изпуснат от отбраната на Берое и успя да се разпише в официалния си дебют за „железничарите”.

Радостта на гостите трая едва 8 минути, след които Слави Жеков отново изведе своите напред. Той стреля от фаул, топката обаче срещна стената, но се върна при него, след което капитанът на Берое я изстреля от воле, тя тупна веднъж в наказателното поле и с помощта на левия страничен стълб влезе във вратата на Галев. Това бе и последното по-опасно положение в мача и двубоят завърши с победа с 2:1 за Берое.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо