3. Берое надви Ботев с 3:1 в битката за Тракия

Берое надви Ботев с 3:1 в битката за Тракия

Два гола на Андонов и един на резервата Писаров донесоха три точки за тима на Илиян Илиев

Отборът на Берое постигна очаквана победа с 3:1 при домакинството си на Ботев от 12-ия кръг на "А" група. Домакините бяха пълновластни господари на терена през всичките 90 минути и логично се поздравиха с успеха, въпреки че гостите от Пловдив бяха тези, които първи поведоха в резултата. Момчетата на Пичони се защитаваха добре през първата част, но натискът на Берое през втората прекърши отбраната на "канарчетата".

Срещата в Стара Загора започна доста интересно и още в първите 12 минути двата отбора си размениха по едно попадение. В 9-ата минута Ребека изведе „канарчетата” напред в резултата, след като направи отличен пробив в половината на домакините и с хубав удар по диагонала вкара за 0:1, като имаше и рикошет. Само 3 минути по-късно обаче Берое изравни, след като Георги Андонов се разписа от близо.

Оттук нататък Берое взе инициативата, но не стигна до нищо по-опасно осен два неточни удара на Слави Жеков и Иво Иванов. Гостите от Ботев пък се затвориха до края на полувремето и предимно рушаха играта. Като цяло двубоят бе доста изнервен и имаше доста работа за главния съдия Ахмед Ахмед.

През втората част обаче натискът на домакините се увеличи и Берое взе своето. След два неуспешни опита на капитана Слави Жеков, появилият се като резерва Искрен Писаров успя да наклони везните в полза на своя отбор. Той се разписа в 60-ата минута за 2:1, след като се възползва от неразбирателство в наказателното поле на Ботев, а малко по-късно спечели дузпа, която бе вкарана от Андонов за крайното 3:1.

До края на срещата все пак Ботев опита да върне още едно попадение, но резервата Ерик Кабу на два пъти бе разколебан от Боян Пейков и така резултатът остана непроменен.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо