3. Берое оскуба беззъби „канарчета” и спечели „Битката за Тракия”

Берое оскуба беззъби „канарчета” и спечели „Битката за Тракия”

Заралии вкарват втори гол с човек по-малко, извеждат Кривия с полиция

Берое нанесе първа домакинска загуба на Ботев (Пд). Заралии спечелиха с 2:1 насред Пловдив, а успехът им можеше да бъде още по-изразителен, ако ударът на Мартинс в 71-ата минута не бе избит в гредата от Шеткус, който увисна при първия гол. Иначе Елиаш и Георги Андонов се разписаха във всяко едно от полувремената, като точно преди почивката Берое остана с човек по-малко, след като Стефан Велев получи втори жълт картон за оспорване на съдийско решение. Ботев се върна в мача в 86-ата минута, когато Иван Цветков беше точен от границата на наказателното поле. До края обаче канарите не успяха да изравнят, а техният спортен директор Александър Александров бе изведен от полицията заради претенции към рефера.

След тромави първи начални минути и хубав удар на Неделев, минал на милиметри над напречната греда, Берое откри резултата. Това стана в 14-ата минута, когато при центриране от свободен удар на Пенев, Шеткус увисна и Елиаш засече топката с глава отблизо за 1:0.

Опитът за натиск от страна на Ботев беше безидеен. Канарчетата действаха анемично, като си служеха предимно с центрирания. Междувременно възрастен човек от агитката на Берое беше откаран в болница. Смята се, че на фена е прилошало.

В 35-ата минута поредно центриране в пеналтерията на Берое от страна на Неделев сякаш изненада защитата на гостите и непокритият Грънчаров стреля с глава, но право в ръцете на Акалски, който беше освиркван от феновете на Ботев при всяка своя изява.

Точно преди почивката Берое остана с човек по-малко, след като Стефан Велев получи втори жълт картон за реплика към съдията Николай Йорданов при изпълнение на ъглов удар за заралии. Тогава Лоузейро забави центрирането и реферът от столицата му извади жълт картон, което породи претенциите на Велев и неговите съотборници. Края на полувремето се забави заради струпване на целия отбор на Берое край арбитъра.

В крайна сметка двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:0 в полза на Берое, който трябваше да изиграе цялото второ полувреме с човек по-малко.

Въпреки това „зелените” вкараха втори гол 10 минути след подновяването на играта. При идентична ситуация с първото попадение топката бе центрирана във вратарското поле от свободен удар, Георги Андонов бе оставен непокрит и с глава направи 2:0 отблизо.

Иначе за началото на втората част Ферарио Спасов реагира и смени Паласеулос със Станислав Костов.

В 60-ата минута Енрике проби отдясно и центрира ниско за Иван Цветков. Нападателят стреля, но малко преди топката да пресече голлинията Здравко Илиев изби с шпагат в ъглов удар. При последвалото центриране на Неделев Цветков се извиси и стреля с глава, но Кирил Акалски със страхотен рефлекс спаси.

После отново той се намеси при удар на Неделев от фаул.

В 72-ата минута Берое удари и греда. Мартинс шутира и Шеткус отби в страничния стълб с пръстите си.

Ботев беше особено близо до гола в 75-ата минута, когато удар на Костов с глава мина точно над напречната греда в аут.

Все пак късметът се усмихна на домакините и те успяха да намалят изоставането си. В 86-ата минута Иван Цветков вкара шестия си гол от началото на сезона, след като с премерен удар от границата на пеналта прати топката в горния ъгъл.

До края страстите се нажежиха, а спортният директор на Ботев Александър Александров – Кривия беше изгонен от рефера Николай Йорданов за бурни претенции срещу съдийските решения. Кривия беше изведен от полицията, а на терена домакините не съумяха да създадат положение за изравняване на резултата.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение