3. Берое отново стана за резил, вдигна самочувствието на Черноморец (Балчик)

Берое отново стана за резил, вдигна самочувствието на Черноморец (Балчик)

Отборът от черноморието надви заралии с 4:3 в приятелска среща, играна в Албена

Отборът на Берое продължи с неубедителното си представяне по време на подготвителния лагер на тима. Заралии загубиха с 3:4 срещу втородивизионния Черноморец (Балчик) в контролна среща, която се игра на стадиона в Албена.

Треньорът на старозагорци Илиан Илиев пусна в срещата почти всички основни футболисти на тима, но това не помогна на елитния отбор да надвие балчиклии.

Началото на мача започна много по-добре за гостите от Берое, които откриха резултата чрез Стойчо Младенов. Последният получи хубав пас от Тодор Христов и с удар от близо без проблеми откри резултата още в 8-ата минута.

В 20-ата минута Илиан Илиев бе принуден да извърши принудителна смяна, след като новото попълнение на клуба Владислав Ямуков се контузи и трябваше да напусне терена. На неговото място в игра влезе Мартин Райнов.

До края на първото полувреме беройци натиснаха здраво своя противник, но до нови голове не се стигна.

Втората част започна изключително силно за Черноморец и тимът от Балчик успя да изравни резултата в 50-ата минута чрез Кристиан да Коща.

Бразилецът, който е на проби в клуба, успя да излъже Станислав Бачев и стреля добре в долния десен ъгъл на Теодор Скорчев, за да възстанови равенството в срещата.

Пет минути по-късно обратът в мача стана факт с втори гол на Да Коща. Той засече центриране на Костов и успя да вкара много красив гол, като топката се отби от горната греда, преди да влезе във вратата на гостите.

В 60-ата минута Кристиан Щерев направи резултата 3:1 в полза на Балчик, засичайки с глава центриране на крилото Костов.

Все пак обаче седем минути по-късно заралии вкараха втори гол в мача и намалиха резултата чрез Диян Генчев.  В 75-ата минута домакините вкараха още един гол от дузпа, реализирана от Николай Костов, като по този начин резултатът в срещата стана 4:2.

В 87-ата минута Влади Златинов сложи край на спора в тази среща, вкарвайки последния гол в мача и оформяйки крайното 4:3 за Балчик.

От 14:00 часа в Обзор ще бъде втората проверка на Берое за деня - срещу отбора на Несебър. В нея се очаква, че ще вземат участие футболисти, които получават по-малко шансове за изява.

Последната проверка на Берое от вторият подготвителен лагер ще се играе на 11.02. /петък/ от 13.30 ч. в Обзор, когато съперник ще бъде Черноморец (Поморие).

Веднага след края на мача беройци се прибират в Стара Загора, където ще тренират до заминаването за последната контрола с Арка /Гдиня/. Преди мачът срещу поляците ще се изиграе и контролната среща срещу Любимец.

ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК): 1.Георги Христов, 21.Иван Митев, 5. Станислав Иванов, 20. Борислав Павлов, 4. Николай Костов, 19. Иван Цанков, 16. Седат Сабриев, 9. Кристияно Да Коща, 10. Иван Здравков, 3. Иван Костадинов, 18. Слави Костенски

Резерви:  12. Николай Радомиров, 23. Здравко Деянов, 13. Иво Кръстев, 2. Стоян Велев, 15. Кристиян Щерев, 11. Мирослав Косев
14. Веселин Банчев, 8. Лукас Енрике

БЕРОЕ: 23.Теодор Скорчев, 4. Владислав Ямуков, 24. Станислав Бачев, 5. Георги Динков, 26. Павел Ковачев, 10. Диан Генчев
16. Стефан Велев, 11. Стойчо Младенов, 7. Милен Танев, 21. Тодор Христов, 9. Владислав Златинов

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение