3. Берое победи и Славия, на „Овча купел” кънти „Оставка!” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое победи и Славия, на „Овча купел” кънти „Оставка!” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии се наложиха с 2:0, Венци Христов направи силен мач

Берое победи Славия насред София с 2:0 в двубоя от петия кръг на А група. „Белите” не изиграха особено силен мач и заслужено гостите от Стара Загора се поздравиха с трите точки. Именно заради днешната си игра столичани бяха освиркани от своите фенове, които по време и след мача викаха „Оставка!”.

За Берое много силен мач направи Венцислав Христов. Той асистира на Селим Керкар за първия гол и вкара втория, за да подпечата втората победа на тима срещу отбор от София. Домакините отправиха първия си удар в очертанията на вратата едва в 75-ата минута, дело на Мишел Платини.

С този успех „зелено-белите” се изкачиха до третото място във временното класиране с актив от 8 точки, колкото има и Ботев (Пд). Славия е осми с пет точки.

През първото полувреме отборът на Берое изцяло владееше инициативата. Докато домакините от Славия така и не успяха да покажат добрата си игра, която демонстрираха в предишните си срещи. Единствено Мишел Платини се опитваше да внесе малко повече острота в „бялото” нападение, но неговите съотборници трудно комбинираха с него. Ситуациите пред Благой Макенджиев се брояха на пръстите на едната ръка, като той почти не трябваше да се намесва решително. Докато Георги Петков имаше много работа.

Още в 6-ата минута гостите от Стара Загора можеха да излязат напред в резултата. Венци Христов намери много добре Жуниор Мапуку, който излезе сам срещу вратаря, но опитният Петков успя да улови. Стабилната и постоянна игра на Берое продължи. Отново Мапуку бе в центъра на събитията в 15-ата минута, който пак се озова на много изгодна позиция, но пак не успя да преодолее столичния страж.

На моменти играта се накъсваше от нарушения, действията се развиваха в средата на терена, но въпреки това заралии бяха по-дейните на терена и търсиха всякакви пътища към „бялата” врата. Намериха един такъв в 19-ата минута, когато Селим Керкар откри. Венци Христов проведе страхотен самостоятелен рейд, пусна пас като по конец към Керкар, който се измъкна майсторски от опеката на двама бранители и с плътен удар остави безпомощен Петков.

Футболистите на треньора Хубчев не изпуснаха контрола над играта след попадението, а си запазиха инициативата. Славистите продължиха да играят по същия начин, без да направят опит да изненадат по някакъв начин съперника си.

В края на полувремето гостите стигнаха до втори гол. Негов автор стана отлично представилият се Венци Христов.Той навлезе в наказателното поле, скъси си ъгъла, но въпреки това не се отказа и  успя да преодолее Георги Петков. Красив гол в столичния квартал „Овча купел”.

Футболистите на Славия започнаха по-активно второто полувреме, но бранителите на Берое удържаха на началния натиск. Като цяло гостите заиграха със спокойствие, разиграваха уверено и контролираха играта. Последваха няколко удари към Петков, но до повече голове така и не се стигна.

Възпитаниците на Милен Радуканов направиха всичко по силите си да върнат поне един гол, но те трудно стигаха до чисти голови положения. Чак в 75-ата минута Платини отправи първия удар в очертанията на вратата на Берое. В края на мача Керкар отправи опасен удар с глава, но намесата на Петков не позволи гостите да си тръгнат с класическа победа.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)