3. Берое показа характер в Дания, но се сбогува с Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое показа характер в Дания, но се сбогува с Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Спас Делев с шокиращ пропуск за крайното 0:0, България остана без представител в турнирите

Берое последва примера на Литекс, Лудогорец и Черно море и се сбогува с европейските клубни турнири. В двубоя-реванш заралии и Брьондби завършиха 0:0 в датската столица Копенхаген и с общ резултат 1:0 отборът на старши треньора Томас Франс продължава в третия предварителен кръг на Лига Европа.

Българският отбор даде наистина много сериозен отпор на Брьондби и създаде повечето опасни положения в двубоя. Особено в последните 10 минути на редовното време, когато Спас Делев и Иво Иванов бяха много-много близо до гола.

Така, датският отбор ще се изправи срещу победителя от двойката Ягелония (Бялисток, Полша) и Омония (Никозия, Кипър).

Домакините започнаха срещата очаквано с повече самочувствие, което бе подпомогнато от горещата подкрепа от няколкото хиляди привърженици на „Брьондби стейдиъм”. Футболистите на старши треньора владееха топката повече в началните минути и дори наложиха преса, но трудно стигаха до чисти голови положения пред вратата на Благой Макенджиев. Берое действаше стабилно в защита, не позволяваше на съперника си да действа спокойно и разчиташе на контраатака.

Двата отбора предложиха отворен, динамичен и приятен за окото футбол. Въпреки това за цялото първо полувреме съперниците си размениха само по един точен удар. Георги Божилов опита късмета си с изстрел от дистанция с левия крак, но Храдецки улови спокойно. Малко след това Теему Пуки също пробва мерника си с удар извън наказателното поле, но Макенджиев действа със самочувствие и спаси с две ръце. Това се случи едва в края на първата част.

С развитието на полувремето, заралии погледнаха по-смело към вратата на Брьондби и момчетата на Петър Хубчев организираха няколко добри атаки, които здраво поизпотиха бранителите на датчаните. Една от най-добрите и опасни атаки българският отбор направи в 26-ата минута. Игор Джоман започна нападението, получавайки топката в центъра на терена, и веднага намери Жуниор Мапуку, който технично преодоля Йохан Елмандер, а в последствие центрира към Елиаш. Бразилецът свалш кълбото с гърди към Георги Божилов, но последвалият удар от дъгата на наказателното поле бе крайно неточен.

Другото положение, което изправи на нокти домакините, стана в 33-ата минута. Тогава Игор Джоман предостави страхотен извеждащ пас към Мапуку, но конгоанецът бе пресрещнат от стража Храдецки, който следеше ситуацията и изби с глава.

През второто полувреме отборът на Берое продължи да стои добре на терена и да показва характер. „Зелените” запазиха ритъма от последната част на първото полувреме и организираха няколко опасни атаки, което принуди треньорът на Брьондби Томас Франк да бъде угрижен. Спас Делев на два пъти шутира добре, но вратарят Храдецки бе стабилен всеки път.

Имаше известен период, в който заралии приеха играта в своята половина, но гостите бързо отвърнаха на удара и изравниха играта.

В последните десетина минути на срещата беройци вдигнаха оборотите и изпуснаха две златни възможности за гол. Първо, в 78-ата минута Елиаш получи по десния фланг и нахлу в наказателното поле, след което намери непокрития Спас Делев, но изстрелът му от около 5 метра пред опразнената врата не намири мрежата. Малко след това Иво Иванов засече с глава центриране от пряк свободен удар, но прати топката на сантиметри от дясната греда.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)