3. Берое постигна трудна победа в дебюта на Феро (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое постигна трудна победа в дебюта на Феро (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии се наложиха над Монтана с 2:1, Стивън Петков вкара и избухна с „Абе, къде е Сашко?”

Берое победи Монтана в мача от 12-ия кръг на Първа професионална група. Заралии се наложиха като домакини с 2:1. Това бе официалният дебют на  новия старши треньор на тима Ферарио Спасов.

Така, отборът от Стара Загора прекъсна негативната си серия от четири поредни загуби. За Монтана това бе второ поражение, след като в миналия к ръг загуби от ЦСКА-София с 0:2.

През първото полувреме имаше един отбор на терена, който правеше всичко по-интересно – този на Берое. „Заралии” бяха по-активни и по-агресивни. Резултатът можеше да бъде открит още във 2-ата минута Атанас Зехиров се възползва от лошо изчистена топка и отправи силен удар, кълбото рикошира в тялото на защитник и заблуди Христо Иванов, който бе тръгнал към другия ъгъл, но за негово щастие мина покрай гредата.

В 15-ата минута Жуниор Мапуку удари греда. Той засече с глава центриране от ъглов удар, но топката се отби от напречната греда.

Усилията на домакините се увенчаха с успех в 27-ата минута. Тогава Зехиров изпълни по страхотен начин и не остави никакъв шанс на вратаря Иванов. Полузащитникът на Берое прехвърли стената и прати в горния десен ъгъл.

Малко след това Мапуку направи много сериозен пропуск. Голмайсторът Зехиров навлезе в наказателното поле и подаде към нападателя, който бе изпуснат и от 4-5 метра вместо да скъса мрежата не успя да уцели топката.

Футболистите на Монтана по никакъв начин не успяха да затруднят Благой Макенджиев. Гостите не успях да отправят нито един точен удар.

След почивката обаче Берое показа напълно различно лице. Остротата и идеите в действията им липсваха. Гостите на свой ред играха много по-уверено. Нападателят Стивън Петков бе пуснат в игра на мястото на Даниел Генов и това се оказа печеливш ход от страна на треньора Атанас Джамбазки. В 52-ата минута монтанци нанесоха своя удар след контра. Шоко намери добре Сергей Георгиев, той напредна, след което подаде към Петков в наказателното поле, който с удар от движение се разписа.

След което последва любопитен момент. Стивън Петков вдигна фланелката си, а под нея имаше друга с надпис: „Абе, къде е Сашко?”. Това се отнасяше за бившия старши треньор на заралии Александър Димитров, с когото са конфликт заради скандала с уредени мачове на юношеския национален отбор преди време.

В 62-ата минута пред гостите се откри отлична възможност да направят пълен обрат. Защитникът Бамба се възползва от лошо изчистена топката и отправи акробатичен удар тип „задна ножица” и принуди Макенджиев да се намесва решително.

Все пак Берое успя да си върне преднината в 73-ата минута. Тогава защитата на Монтана се пропука сериозно. Влезлият като резерва Александър Василев подаде към Мапуку, който бе изпуснат от Тихомир Трифонов, нападателят мина покрай него с лекота, напредна сам срещу Иванов и технично го преодоля.

До края на мача гостите се опитаха да стигнат до равенство с изпълнения на Петков и Сергей Георгиев, късметът обаче не бе на тяхна страна.

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА