3. Берое празнува мач №100 на Хубчев в „А” група с класика над Марек (ВИДЕО+СНИМКИ)

Старозагорци взеха ценни три точки в борбата си за първата шестица

Берое записа класически успех с 3:0 в гостуването си на предпоследния в класирането Марек в мач от 19-ия кръг на "А" група. Старозагорци прекратиха серията си от три мача без победа в първенството и взеха ценни три точки в борбата си за първата шестица.

Така, Петър Хубчев отпразнува в победа 100-тния си мач като треньор в "А" група.

Венцислав Христов бе оставен на резервната скамейка за гостуването в Дупница, но бе заменен подобаващо от Жуниор Мапуку. Конгоанецът отбеляза два от трите гола, като нацели на два път и напречната греда. Третият гол за Берое бе дело на другия нападател Станислав Костов.

Берое заигра по-добре още от първата минута и в 18-ата можеше да открие, но удар на Жуниор Мапуку срещна напречната греда.

Все пак старозагорци откриха в 31-вата. Керкар получи топката в наказателното поле, върна добре към Костов, който отблизо не пропусна.
Осем минути по-късно Мапуку за втори път нацели напречната греда след хубав удар от границата на наказателното поле.

Нападателят на Берое обаче счупи каръка в добавеното време на първата част. Конгоанецът бе изведен добре и с хубав удар от границата на наказателното поле удвои аванса на „зелено-белите”.

Седем минути след началото на втората част Мапуку отбеляза втория си гол в мача. Нападателят на гостите изпълни прекрасно пряк свободен удар от границата на наказателното поле и направи резултата класически.

В средата на втората част Берое удари и трета греда. Димо Бакалов малко случайно удари напречната греда, след като отправи нещо средно между удар и центриране, но Михайлов за трети път бе спасен от горната си греда.

С победата си, Берое задържа петата позиция, като вече има 31 точки, на три пред шестия Левски. Марек остава на предпоследното място с актив от 13 точки.
Великов: Вкараха ни с 1 положение след почивката

„Нормално, с човек по-малко няма как да се случат нещата“

Митов: Доволен съм от трите точки, не и от играта

„Можеше да вкараме още голове“, заяви треньорът на Септември

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА