3. Берое реши мача на „Лаута” след почивката (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое реши мача на „Лаута” след почивката (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мапуку изпусна дузпа преди заралии да вкарат три безответни гола

Берое нанесе четвърта поредна загуба на Локомотив (Пловдив) и ги остави без победа вече в шести мач след 3:0 на „Лаута”. Жуниор Мапуку пропусна дузпа в началото на второто полувреме преди старозагорци да решат двубоя с два бързи гола между 55-ата и 58-ата минута. Класиката оформи Венци Христов петнайсетина минути преди края. Успехът, който е втори пореден, качва временно Берое на второто място в класирането преди мача на Литекс в Разград. Заралии не познават вкуса на загубата вече в шести двубой, като от началото на сезона са вкарвали поне по гол. Единствената им загуба досега е именно от ловчанлии на 3 август.

Берое пропусна три положения преди почивката, докато Локомотив не успя да затрудни Макенджиев. В 5-ата минута Венци Христов получи подарък от футболист на домакините и стреля опасно в левия ъгъл, но Божидар Стойчев спаси. В 19-ата минута Стойчев изпревари Мапуку при извеждащ пас към нападателя, но топката попадна в Джоман, който опита прехвърляне от 30-ина метра. Топката обаче премина на сантиметри над опразнената врата. Положението за Локо се усложни, тъй като Здравко Илиев трябваше да бъде заменен принудително от Станислав Маламов. В 35-ата минута Салим Керкар свали с глава една центрирана топка за Жуниор Мапуку, който овладя с гръб към вратата, обърна се и стреля по земя, но вратарят изби в корнер.

Почти веднага след подновяването на играта Берое получи право на дузпа за нарушение на новото попълнение на „черно-белите” Елиан Парино срещу Мапуку в пеналтерията. Потърпевшият обаче шутира в напречната греда. Въпреки пропуска, гостите от Стара Загора решиха мача в рамките на три минути – между 55-ата и 58-ата. Головете им паднаха след успешно завършени контраатаки. Автори станаха Георги Костадинов и Салим Керкар. 3:0 направи Венцислав Христов, който се възползва от неразбирателство в защитата на Локомотив. Асистира му Игор Джоман.

Така, Берое се изкачи на второто място преди утрешното гостуване на Литекс в Разград на шампиона Лудогорец. Тимът на Петър Хубчев събра 18 точки, като отстъпва с 2 пред ЦСКА. Локо (Пд) е 10-и с 6 точки.