3. Берое с минимален успех срещу украинци

Берое с минимален успех срещу украинци

Цонев вкарва с глава, гредата спаси старозагорци от равенство

Берое постигна втора поредна победа в контролите си, след като се наложи с минималното 1:0 срещу украинския Олександрия.

Единственото попадение в срещата отбеляза Борислав Цонев в 34-та минута. Той се разписва за втори пореден път в проверките на старозагорския тим.

В мача участие не взеха Алфредо Мартинс, Никола Гавов, както и Марко Адамович.

Берое имаше надмощие през по-голяма част от мача, но тежкият терен на моменти затрудняваше футболистите на Александър Томаш. През първото полувреме присъствието на Мартин Камбуров в атака даваше повече острота в играта на тима.

Берое поведе в резултата в 34-та минута. Меска центрира в наказателното поле на Олександрия, където Борислав Цонев с много хубав удар с глава вкара топката в украинската врата.

Последното ново попълнение на Берое Александър Цветков се появи в игра в 60-та минута и направи неофициален дебют за старозагорци.

Олександрия можеше да стигне до изравнителен гол в 88-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Берое, Виталий Пономар бе оставен непокрит и стреля с глава, а топката срещна напречната греда на вратата на Душан Перниш.

Следващата контрола от подготовката на Берое е срещу Анортозис в петък (29 юни).