3. Берое със заслужен успех в Ловеч (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое със заслужен успех в Ловеч (ВИДЕО+СНИМКИ)

Първа загуба за Литекс в първенството

Берое излезе на второ място в "А" група след седмия кръг. "Зелените" победиха с 1:0 при гостуването си на Литекс в Ловеч. Единственото попадение в мача реализира Спас Делев в 17-ата минута.

По този начин треньорът на Литекс Лауренциу Регенкампф записа първа загуба начело на отбора. След края на мача за интервю се яви неговият помощник, тъй като румънецът не се чувствал добре.

Гостите стартираха по-убедително мача. След поредната грешка в защитата на Литекс Делев се измъкна между двама защитници и с хубав удар преодоля Баривиейра.

Няколко минути по-късно Литекс пропусна най-добрия си шанс да изравни за първата част. Тогава Макенджиев отрази удар от близко разстояние на Нунеш.

Вратарят на гостите се прояви и в добавеното време, когато пък спаси удар на Асприля.

Второто полувреме също стартира с прекрасен шанс за заралии. Джоман се откъсна при контра срещу Баривиейра, но той изби в корнер.

В последните 30 минути от двубоя Берое осезателно се дръпна в своето поле и разчиташе само на контри. При една от тях в 67-ата минута Божилов за малко не намери горния ъгъл с шут от далеч.

До края Коконов не успя да реализира, като излезе сам срещу вратаря, но не бе прецизен.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение