3. Берое се доближи до върха с победа в Благоевград (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое се доближи до върха с победа в Благоевград (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пирин остава закотвен на дъното

Берое излезе на четвърто място в "А" група. Отборът на Петър Хубчев стигна до 1:0 над Пирин в Благоевград в двубой от 12-и кръг. Старозагорският тим можеше да стигне и до по-убедителна победа, но нападателите на тима направиха и доста пропуски.

В "А" група това е общо 18-а победа от 42 мача за Берое срещу Пирин и първа от 27 години при гостуване. По този начин Пирин няма успех от началото на шампионата.

Във временното класиране Берое заема четвърто място с 20 точки. С една повече е третият Лудогорец, а на първите две позиции са Левски и Литекс с по 22.

Единственото попадение в мача отбеляза Стивън Петков в 24-ата минута. Тогава той се ориентира по-добре от Дюлгеров и с глава реализира след центриране на Милисавлевич. Това бе първият му гол за сезона.

Пирин опита да натисне до края на първата част, но освен да владее повече топката, не стигаше до чисти ситуации.

През втората част Берое можеха да увеличат на няколко пъти аванса си. Първо Иво Иванов с глава стреля малко над гредата в 62-ата минута. Малко след това и Спас Делев не бе максимално точен от добра позиция.

Резервата Иса направи най-големия пропуск в 73-ата, когато уцели горната греда, а след него и Божилов не бе точен при добавката.

В заключителните минути единствено Маркиньос опита един опасен далеч удар, но намери рамката.

В петък Пирин ще гостува на Ботев, а следващият мач за Берое е домакинство на Славия в понеделник.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч