3. Берое се завърна в топ 3 след голов екшън у дома (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое се завърна в топ 3 след голов екшън у дома (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии играха 80 минути с човек повече при победата с 5:2 над Локомотив Пловдив

Берое се завърна в топ 3, след като спечели с 5:2 домакинството си срещу Локо Пловдив в 29-ия кръг на А група. Фрапантна грешка на Ел Харуби в 10-ата минута костваше на вратаря на Локомотив червен картон, а при последвалата дузпа точен бе Елиаш за 1:0. Последва натиск на домакините и нови две попадения (Иса 18`; Делев 26`). След почивката Камбуров бе точен на два пъти (53`; 73`-дузпа), а Станислав Костов (87`) и Милисавлевич (90`) оформиха крайния резултат.

Берое започна добре срещата и намери бързо своя ритъм, а в 6-ата минута след пас на Исмаил Иса домакините можех да открият резултата, но Спас Делев не успя да намери очертанието на вратата и прати кълбото встрани от лявата греда.

В 10-ата минута ужасна грешка на Ел Харуби сериозно наклони везните в полза на Берое. Топката бе върната към стража на „смърфовете”, който опита да я изнесе в предни позиции, но вместо това я подари на Том. Бразилецът овладя и прехвърли технично вратаря, но беше фаулиран грубо, за което Ел Харуби получи директен червен картон. Резервният вратар на Локомотив Александър Витанов не успя да отрази удара на Елиаш от бялата точка и Берое поведе с 1:0 в 13-ата минута.

Пет минути по-късно Исмаил Иса огорчи Витанов за втори път след отлично центрирана топка от Спас Делев.

Интригата окончателно се загуби в 26-ата минута, когато след пас на Милисавлевич Спас Делев насочи умело с глава топката в далечния на Витанов ъгъл за 3:0.

В 28-ата домакините имаха нов шанс да отбележат, но след удар на Божилов вратарят Витанов отклони топката в страничната греда, след което кълбото бе изчистено.

Добър индивидуален рейд на Крум Стоянов завърши с удар, който обаче бе навреме париран от Венцислав Василев.

След почивката отново Берое владееше повече топката, а футболистите на Пламен Липенски можеха да покачат резултата още в 48-ата минута, но удар на Исмаил Иса не изненада Витанов, който парира умело.

В 53-ата след удар на Марчев и спасяване на Макенджиев топката попадна в Камбуров, таранът на Локомотив се ориентира бързо в пеналта и с точен удар намали на 1:3.

Лъч на надеждата за гостите проблесна в 73-ата минута, когато Марчев бе фаулиран в пеналта и Локомотив получи правото да изпълни дузпа. Камбуров не пропусна и с 14-ия си гол е вече едноличен лидер сред голмайсторите.

Силите на „смърфовете” обаче не стигнаха за повече, а в 87-ата Станислав Костов покачи на 4:2 след центриране на Том.

В последната минута на редовното време Исмаил Иса шутира извън големия пеналт, но Витанов отрази. Последва великолепно изпълнение на Милисавлевич, с което той оформи крайното 5:2.

Ботев (Пд) пусна билетите за мача с Левски

От клуба припомнят, че в продажба са и пакетни пропуски за трите домакинства през октомври