3. Берое спечели "битката за Тракия" с 2:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое спечели "битката за Тракия" с 2:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Венци Христов и Андонов носят успех на заралии на Ботев

Отборът на Ботев (Пловдив) записа първо поражение под ръководството на Станимир Стоилов, след като днес загуби "битката за Тракия" от Берое с 1:2. Срещата се игра в Стара Загора и бе от програмата на 21-ия междинен кръг на родната "А" група.

Венцислав Христов даде аванс на "зелено-белите" в 4-та минута, а Георги Андонов удвои в 16-ата. Почетният гол за "канарите" бе дело на Вандер в 64-ата минута.

Домакините доиграха мача с 10 човека, след като Лоузейро получи втори жълт картон за симулация в 89-ата минута.

Двубоят започна отлично за заралии, които излязоха напред в резултата още в 4-та минута, след като Ангел Рахов изпусна Венци Христов, който след хубав рейд преодоля Стаховяк за 1:0.

След попадението "канарите" отговориха с два неточни удара на Галчев от фаул, преди да се стигне до 16-ата минута, когато домакините удвоиха аванса си. Тогава Саюд намери с хубав пас Андонов зад гърба на Йордан Христов, а капитанът на Берое хладнокръвно стреля покрай Стаховяк за 2:0.

След това попадение играта се понакъса, но постепенно гостите успяха да натиснат съперника си и създадоха някои много чисти положения. Луис Педро и Вандер тормозеха съперника по двата фланг и именно прострелно центриране на първия замалко да бъфе засечено от Иван Цветков.

В 38-ата минута Луис Педро нахлу мощно в наказателното поле от левия фланг и подаде за Огнянов около точката на дузпата, българинът засече слабо, Караджов отклони леко и кълбото срещна напречната греда.

До края на полувремето Вандер на два пъти стреля към Караджов, ала първия път неточно, а при втория стражът спаси. Нови голове обаче не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултата 2:0 за "зелено-белите".

Втората част стартира с неточен удар на Венци Христов и равностойно игра от страна на двата отбора. В 60-ата минута резервата на домакините Джоман можеше да се разпише, ала изстрелът му премина покрай вратата на Ботев.

Така дойде 64-ата минута, когато "канарите" успяха да се върнат в мача, след като Галчев подаде късо за Огнянов след фаул, втория не успя да уцели топката, която стигна във Вандер, а бразилецът с топовен шут извън пеналта препарира Караджов за 1:2.

След гола пловдивчани продължиха да търсят изравнително попадение и в 80-ата минута Костов и Цветков направиха хубаво двойно подаване, което завърши с опасен шут на Цветков, спасен с вещина от Караджов.

В 89-ата минута пък домакините останаха с човек по-малко, след като Лоузейро получи втори жълт картон за симулация и остави своите с човек по-малко.

В даденото от рефера продължение "канарите" съумяха да стигнат до изравнителен гол, дело на Станислав Костов, но той бе отменен заради засада. На повторенията останаха съмнения дали отсъждането на Вихрен Манев било правилно.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и така Берое победи Ботев (Пловдив) с 2:1.

13 Ботев Вр 20 4 5 11 12:33 -21 17
14 Миньор Пк 21 4 4 13 13:34 -21 16
15 Етър 21 4 4 13 18:46 -28 16
16 Монтана 21 3 4 14 18:32 -14 1