3. Берое тръгна с успех след обрат (ВИДЕО)

Берое тръгна с успех след обрат (ВИДЕО)

Старозагорци биха Ботев (Враца) с 2:1

Берое започна сезона с домакински успех 2:1 над Ботев (Враца).

Възпитаниците на Петър Хубчев зарадваха феновете в Стара Загора с победен обрат, след като допуснаха ранен гол в последния мач от първия кръг на футболната ни efbet Лига.

Той бе и официален дебют за новия наставник на гостите Росен Кирилов.

Неговите възпитаници започнаха по-концентрирано в срещата и още в началото му лятното им попълнение Жан Пиер Да Силва отправи удар, но не улучи вратата.

В 9-ата минута обаче френското крило се възползва от грешка на Спас Георгиев и хладнокръвно преодоля Иван Караджов с шут по земя, за да открие резултата в полза на Ботев.

Авансът на тима обаче се запази едва 10-ина минути, защото в 21-ата Берое изравни с много красиво попадение.

Лятното попълнение на старозагорци Стив Траоре получи извеждащ пас, който майсторски овладя и после не остави шансове на Красимир Костов с плътен изстрел в горния ъгъл – 1:1.

В 39-ата минута домакините можеха да направят обрата пълен, след като Тунгара подаде на Луизиньо, ала неговият удар срещна страничната греда.

Така почивката дойде при равенство в резултата.

В началните минути на второто полувреме срещата бе равностойна, но постепенно Берое овладя инициативата.

Стив Траоре обаче пропусна добра възможност, тъй като не успя да овладее топката, а в 66-ата минута със страхотна изява в отбрана се отчете на Браян Переа, изчистил топката пред голлинията на Ботев.

Така се стигна до 75-ата минута, в която Меси Назер фаулира в пеналта Абубакар Тунгара и съдията отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад топката и хладнокръвно я прати в мрежата, за да направи обрата пълен в 77-ата минута – 2:1.

До края повече попадения не паднаха и така Берое започна победоносно новия сезон, докато Ботев (Враца) трябваше да се примири с поражението.

Берое – Ботев (Враца) 2:1
0:1 Жан Пиер да Силва (9)
1:1 Стив Траоре (21)
2:1 Абубакар Тунгара (77, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: 1. Иван Караджов, 3. Димитър Пиргов, 7. Лукас Мартинс, 8. Серкан Юсеин, 9. Луизиньо да Силва, 10. Абубакар Тунгара, 11. Стив Траоре, 15. Георги Динков (к), 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 44. Николай Николаев;

Треньор: Петър Хубчев;

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Красимир Костов (к), 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз де Соуса Соарес, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 14. Мартин Атанасов, 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Варгас, 21. Жан Пиер да Силва, 23. Браян Мендоса, 24. Стефан Гаврилов;

Треньор: Росен Кирилов.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо