3. Берое U17 и Ботев U17 (Пд) не се победиха

Берое U17 и Ботев U17 (Пд) не се победиха

Последният кръг е на 12-и декември

Юношите младша възраст на „Берое“ завършиха наравно 2:2 при гостуването си на „Ботев“ в Пловдив в двубой от XVI кръг на Елитната група до 17 г.

И двата състава изиграха оспорван и двуостър мач, създавайки множество от голови възможности пред двете и закономерно завършиха без победител.

Възпитаниците на Атанас Димитров излязоха напред в резултата в 20-ата минута. При изчистване на топка в предни позиции стражът на „Ботев“ изрита кълбото право в тялото на свой съотборник и то влетя в мрежата му за 0:1.

В 55-ата минута Милен Златков засече с глава центрирана в наказателното поле топка и възстанови равенството.

Само шест минути по-късно „беройци“ излязоха отново напред в резултата, след като топката влезе в мрежата на домакините при колективна грешка в отбраната на „Ботев“ – 1:2.

Крайният резултат бе оформен три минути след това, когато отново Милен Златков бе точен за 2:2.

След изиграването на този кръг от първенството възпитаниците на Атанас Димитров заемат девето място във временното класиране с актив от 18 точки. В следващия кръг, а 12-и декември от 13:30 часа, „Берое“ приема „Спартак“ (Пловдив) в последен двубой за календарната 2015 година.

Първо в NS: Без нов вратар в Левски до зимата