3. Без желание, без характер, без чест – България се посрами на празния „Максимир” (ВИДЕО)

„Трикольорите” отнесоха само три гола от Хърватия, Георги Терзиев с комично изпълнение

Честта на България се стопи в дъжда на празния стадион „Максимир” в Загреб. Националният ни отбор загуби гостуването си с 0:3 в двубоя от Група Н за Евро 2016. „Шахматистите” напълно надиграха отбора на селекционера Ивайло Петев, създадоха много положения и заслужено се поздравиха с трите точки, които им бяха повече от нужни, за да съхранят шансовете си за класиране на първенството във Франция догодина.

„Трикольорите” изиграха слаб двубой, трудно организираха атаките си и вратарят Даниел Субашич нямаше особено много работа. В играта на нашите липсваше като че ли желание, те не показаха и нужния характер и агресия. А за чест, за която говориха всички от щаба на България преди това гостуване, с мъка може да се говори.

Голмайстори за домакините станаха Иван Перишич и Иван Ракитич през първото полувреме, а Никола Калинич се разписа десетина минути преди края на редовното време. Така, Хърватия събра 17 точки, заемайки третата позиция. На второ място е Норвегия с 19. Нашият отбор е на четвъртото място с едва 8 точки.

В следващия си двубой на 13-и октомври „шахматистите” гостуват на Малта. България пък приема на „Васил Левски” Азербайджан. Ако „лъвовете” покажат същото „лице” и в София, не ги чака нищо добро срещу азерите…

Първият гол падна още във втората минута на двубоя. Домакините се възползваха от пълната дезорганизация на българите, след като получиха възможността да изпълнят пряк свободен удар. Модрич изведе майсторски Перишич, той овладя и търкулна топката покрай Митрев. Това бе гол номер 17 от началото на кампанията за Хърватия.

Футболистът на Барселона Иван Ракитич направи 2:0 две минути преди края на първата част. Той и Никола Калинич комбинираха много добре в наказателното поле. Калинич чукна към Ракитич, който бе останал напълно сам срещу Митрев и с удар по земя не сгреши.

Първата част ще се запомни и с куриозното изпълнение на защитника Георги Терзиев. Божидар Митрев отрази силен удар на Калинич, топката попадна в краката на футболиста на Лудогорец, който отправи мощен удар право в лявата греда.

През второто полувреме бе заменен капитанът на България в днешния двубой Ивелин Попов. Той даде лентата на вратаря Божидар Митрев.

Крайното 3:0 оформи Калинич в 81-ата минута. Домакините проведоха бърза контраатака, на която българските бранители по никакъв начин не успяха да противодействат. Перишич центрира, във вратарското поле нападателят засече с крак и се разписа.

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)