3. Бездушен Берое подари три точки на Сливен в Стара Загора

Бездушен Берое подари три точки на Сливен в Стара Загора

Слаб мач под Аязмото, гол на Диян Христов донесе победата за гостите

Берое постигна трета поредна загуба, след като падна с 0:1 като домакин от застрашения от изпадане Сливен. Двата тима направиха изключително слаба продукция на стадиона под Аязмото, като положенията пред двете врати се брояха на едната ръка. Единственият гол в мача падна в началото на второто полувреме, когато Диян Христов бе изведен сам срещу вратаря без проблеми отбеляза.

Успехът е изключително важен за Сливен, който събра 25 точки, на 13-ото място, което е точно над чертата на изпадащите, с 3 над Локомотив (Мездра).

Първото полувреме бе изключително слабо. Двата състава, които имаха прекалено голям брак в действията си, не създадоха почти никакви положения. Застрашеният от изпадане Сливен, който се нуждаеше много повече от трите точки, разчиташе предимно на далечни удари, които обаче бяха неточни. Берое пък сякаш си почиваше.

Едва в края на полувремето Искрен Писаров се озова на добра позиция пред наказателното поле, но ударът му бе слаб и излезе в аут. После Слави Жеков се пробва от свободен удар, Тодоров обаче спаси.

В началото на втората част Сливен малко изненадващо излезе напред в резултата, след като изритана топка изведе Деян Христов сам срещу вратаря Пейков и за основния реализатор на Сливен не представляваше трудност да преодолее стража на домакините.

Берое реагира като ужилен и два последователни шута, съответно на Георги Андонов и Слави Жеков, бяха спасени от Тодор Тодоров. После обаче старозагорци продължиха с необяснимо неадекватната си игра.

До края на срещата гостите лежаха по терена, докато Берое съвсем спокойно доиграваше срещата, като предпочиташе да центрира топката в наказателното поле, където високият Тодор Тодоров нямаше никакви проблеми да я хваща.

Така мачът си завърши спокойно и Сливен се добра до така ценните три точки.

Победата утежни ситуацията на Локо (Пд), които днес получават служебни три точки и стават с 26, но до края програмата на „смърфовете” не е никак лека. Пловдивските „железничари” гостуват на Миньор, домакинстват на Литекс, отиват на Славия и приемат Локо (Сф).

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо