3. Безoбидните "мълнии" изпаднаха и на теория след 21-а загуба

Безoбидните "мълнии" изпаднаха и на теория след 21-а загуба

Светкавица отстъпи с 1:2 при домакинството си на Монтана

Светкавица подпечата своето изпадане от „А” група. Отборът от Търговище, който този сезон за първи път в своята история играе в елита, изгуби и теоретични шансове за оцеляване, след като отстъпи с 1:2 при домакинството си на Монтана. Отборът на Альоша Андонов доминираше за известни периоди от време в днешния двубой, но стигна само до гол и греда срещу две попадения за гостите. Вълев бе най-близо до гола в 32-ата минута, когато шутът му нацели рамката. А през второто полувреме отново Търговищкият Гонзо не успя да отбележи, след като остана сам срещу вратаря Яначков, но стреля неточно. В 78-ата минута Луис Едуардо не повтори грешката на своя колега, като изведен сам срещу Георгиев, не му остави никакви шансове. Мирослав Антонов направи невъзможна мисията на домакините с второ попадение две минути по-късно. Все пак Петър Трифонов бе точен за „мълниите” и направи поражението им по-почетно 8 минути преди края.

В 12-ата минута шут на Игнат Дамянов мина близо до страничната греда на вратата на Монтана. Всички останали удари на домакините, бяха все в ръцете на Яначков. Така се стигна до 32-ата минута, когато Вълев излъга трима защитници, но шутът му срещна гредата, а при добавката Маркес стреля неточно.

След подновяването на играта Вълев отново пропусна чисто положение, този път бе останал сам срещу вратаря, но отправи сватбарски шут. Монтана обаче не се посвени да открие резултата. Това стана в 78-ата минута, когато Луис Едуардо бе изведен на чиста позиция и направи безпомощен вратаря Георгиев. Две минути по-късно падна и втори гол за гостите. Мирослав Антонов удвои аванса на своите. В 82-ата минута Светкавица все пак стигна до гола. Петър Трифонов засече центриране с глава и оформи крайното 1:2.

Това е 21-ата загуба за Светкавица от 27 мача, която ги оставя с актив от 8 точки на последното, 16-о място, на 11 зад 13-ия Локомотив (Сф) три кръга преди края, в които може да се спечелят само 9 точки. Монтана пък, който вече се спаси, е 11-и с 29 точки.

СВЕТКАВИЦА – МОНТАНА 1:2
0:1 Едуардо (78’)
0:2 Антонов (80’)
1:2 Трифонов (82’)

Светкавица: Ив. Георгиев (к), М. Станчев, Стоянов, Вълев, Шоколаров, Петев, Трифонов, Маркес, Недялков (70-Генов), Петков, Дамянов
Неизползвани резерви: Тодоров, Иванов, Стамболийски
Старши треньор: Альоша Андонов

Монтана: Яначков, Мечечиев, Сечков (55-Копаранов), Т. Трифонов, Й. Тодоров (68-Вълчанов), Луис Едуардо, Воденичаров, Вл. Мичев (72-Аврамов), Дениран, Антонов, Д. Гаджев
Неизползвани резерви: Аршинков, Д. В. Илиев, Д. Кр. Илиев, Св. Кондев
Старши треньор: Атанас Атанасов

Жълти картони: Й. Тодоров, Копаранов (Монтана)

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо