3. БГ Моуриньо и ЦСКА потънаха във Варна (видео и снимки)

БГ Моуриньо и ЦСКА потънаха във Варна (видео и снимки)

Черно море победи с 1:0 в калта на стадион "Тича" и нанесе първа загуба на Милен Радуканов начело на "армейците" от български отбор

Отборът на Черно море (Варна) победи с 1:0 като домакин тима на ЦСКА в мач от 19 кръг на "А" ПФГ. Единственото попадение в двубоя бе дело на Дончо Атанасов след контраатака в 79-та минута на сблъсъка. С победата си "моряците" нанесоха първо поражение от български тим на наставника на "армейците" Милен Радуканов, откакто той е начело на клуба. Още в средата на първото полувреме теренът на стадион "Тича" заприлича повече на кална нива, отколкото на футболно игрище на професионален отбор, което повлия на представянето на двата тима и предопредели не особено висококачествената продукция.

Двубоят започна със закъснение от страна на „армейците”, а те бяха облекли и  фланелки, изразяващи подкрепа към болната жена на Грегъри Нелсън. Закъснението на „червените” е свързано с протеста на Калиакра (Каварна), поради който вчера срещата между Калиакра и Левски не бе играна. Все пак гостите бяха  по-активни и в 5-та минута Бандаловски много добре проби по лявото крило, след което подаде по земя към Шеридън, който не овладя добре и изгуби топката.

В следващите десетина минути домакините натиснаха своя съперник и Тодор Янчев на два пъти чисти топката в предни позиции след опасни центрирания. След като приеха за малко играта в своята половина, гостите упражниха преса над „моряците” ала няколко поредни изсипвания на топката в наказателното поле на домакините не доведоха до нищо сериозно.

В 23-та минута домакините и целият стадион изригнаха в един глас – дузпа. Даниел Георгиев получи пас зад защитата на гостите и бе блокиран от бранител в червено, падайки на земята. Все пак главният съдия Ивайло Стоянов остана безмълвен и играта продължи.

Три минути по-късно домакините можеха да поведат чрез Дани Георгиев, който получи свалена топка от Георги Божилов. Георгиев обаче се забави и топката бе избита от краката му.  В 31-та минута Маркиньош копна красиво топката към откъсващия се в наказателното поле Спас Делев, но стражът на „моряците” Пиргов излезе и улови.

Пет минути по-късно Борис Галчев отне много добре една топка в центъра и успя да преодолее няколко футболисти на домакините. След това той подаде към Маркиньош в наказателното поле, но бразилецът отправи много неточен удар, пращайки топката в трибуните на стадион „Тича”.

Атаките на „армейците” продължиха, но до края на полувремето най-интересната ситуация се откри пред бразилския халф на ЦСКА, който от пряк свободен удар стреля над вратата на Илко Пиргов.

През второто полувреме двата отбора се вкопчиха един в друг и преобладаваха твърдите единоборства в централната зона на игрището. В 54-та минута Борис Галчев бе на косъм да даде аванс на своя тим, но след заучено положение и топовен удар от страна на Галчев, топката беше избита в корнер от Пиргов.

В следващите минути наставниците на двата тима опитаха да пуснат в действие тактическите си ходове и извършиха няколко смени. За Черно море влязоха в игра Ратников и Стоянов, а за гостите – Гъргоров и Нелсън. В 79-та минута обаче „червените” получиха жесток удар от съперника си. Те изгубиха владението на една топка в центъра на терена, Георги Божилов овладя, напредна и подаде към Дончо Атанасов, който с удар от рамките на наказателното поле вкара за 1:0.

До края на двубоя "армейците" не можаха да се организират добре и да създадат чисти голови положения. Така варненци надделяха с 1:0 над гранда и направиха нещата в родния шампионат още по-завързани.