3. Биеш Левски, вземаш 2 бона

Биеш Левски, вземаш 2 бона

Кметът на Монтана позлатява играчите при победа

Премии, каквито не са сънували до момента, ще вземат играчите на Монтана при бой над Левски, пише вестник "7 дни спорт". Победа на домакините може да изхвърли сините от евротурнирите. Те са на точка зад третия Локомотив (Сф), който днес приема Черноморец.

Говори се, че футболистите на Монтана ще приберат между 1500 и 2000 лв. за трите точки. Премиите са завишени, за да се мобилизират футболистите. През седмицата тръгна слух, че те няма да се напрагят много. Кметът на града Златко Живков се включи в тренировките, за да убеди играчите да не се поддават на подобни слухове.

Схемите
Треньорът на домакините Атанас Джамбазки отново ще използва схемата 4-4-1-1. Ахмед Хикмет ще замести контузения Мирослав Иванов-Деко в центъра на терена. Мениджърът на сините Георги Иванов пък ще заложи на 4-3-3.

Контузените
Нападателят на Монтана Мирослав Иванов сложи шина на десния глезен и ще пропусне оставащите два мача от сезона. С травма е и Венцислав Алдев. Димитър Илиев пък е наказан.
За Левски няма да играят контузените Тасевски, Балтанов и Огнянов. Предполагаше се, че Георги Сърмов ще е готов за мача, но това не се случи и халфът остана извън групата.

В предишния кръг
След 6 поредни мача без загуба Монтана отстъпи с 0:2 като гост на Пирин в Благоевград. Левски завърши 1:1 като гост на Черно море.

Мачът ще можете да проследите на живо в Novsport.com  с чат описание минута по минута

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА