3. БИТКА НА ГЕРЕНА: Левски спря Лудогорец (ВИДЕО)

БИТКА НА ГЕРЕНА: Левски спря Лудогорец (ВИДЕО)

"Син" антирекорд, ЦСКА води с 3 т. на върха

Левски и Лудогорец не се победиха в дербито на XXI кръг от футболната ни efbet Лига.

Двата отбора изиграха нервен мач на „Герена“ и не си вкараха гол – 0:0, като получиха общо 8 жълти картона.

Така „сините“ останаха без победа в 11-и последователен двубой и поставиха негативен клубен рекорд. Освен това, те нямат успех над шампионите вече в 21 поредни срещи за първенство.

Наставникът им Станимир Стоилов бе лишен от услугите на възстановяващите се Билал Бари и Асен Митков, докато гостите имаха далеч повече кадрови проблеми, защото аут за мача бяха Матиас Тисера, Бънард Текпетей, Аслак фон Витри, Рик Джонатан и 2 от новите попълнения - Диниш Алмейда и Кайо Видал.

Очакванията, че стадион „Георги Аспарухов“ ще бъде пълен до краен предел не се оправдаха, навярно заради делничния ден и лошото време в столицата, но пък двата отбора се хвърлиха в атаки скоро след началото на срещата.

В първите минути по-активни бяха домакините, които заложиха на висока преса и още във 2-ата минута Ивелин Попов проби в наказателното поле, но топката му бе избита.

След корнера Оливие Вердон бе над всички в пеналта и изчисти. Отново той успя да блокира изстрел на Роналдо в 5-ата минута, а след последвалия нов ъглов удар Ноа Сонко Сундберг бе оставен непокрит и стреля с глава, но не затрудни Серджио Падт.

Лудогорец отговори също с 2 корнера, ала Пламен Андреев бе на ниво, след което и 2-та отбора пробваха по едно центриране - без особен успех.

В 19-ата минута Андриан Краев пробва мощен изстрел от дистанция, преминал над целта, докато в 24-ата същото стори съотборникът му Уелтон. В 30-ата минута бразилецът проби в типичен стил, но ударът с глава на Рикардиньо бе много слаб и спасен от Падт.

Малко преди почивката Цунами сгреши при изнасянето на топката и Педро Нареси я подаде към Тиаго. Той с едно докосване изведе Кирил Десподов, който пропусна най-чистото положение до почивката в 42-ата минута. Избраният за футболист на годината български национал получи в коридор и излезе сам срещу вратаря на домакините, но си затвори ъгъла, а после прати топката покрай гредата с диагонален шут по земя.

Така в крайна сметка първата част завърши без попадения – 0:0.

Второто полувреме започна с още един страхотен шанс за Десподов.

Завърналият се след травма Жереми Петрис закъсня да се изтегли за засада и покри Тиаго, който го изведе сам срещу вратаря, но националът ни реши да го прехвърля и прати топката над гредата.

Не след дълго добра възможност се откри и пред Ивелин Попов. Шутът на Попето обаче бе блокиран и се стигна до корнер, след който защитата на Лудогорец се справи.

В 57-ата минута Цунами центрира към наказателното поле, където отново бе Попов, но не успя да нанесе добър удар с глава и Падт улови. Гостите отвърнаха с шут от дистанция, ала също над целта. Малко по-късно се стигна до спречкване между футболисти от двата отбора след едно грубо влизане на Цунами, но то бе потушено с 3 жълти картона от Георги Кабаков.

Последваха смени и в двата състава като в игра за домакините се появиха Илиян Стефанов, Асен Чандъров и дебютантът Ел Джемили. Първи мач записа и Раи Насименто за гостите, след като Густаво Нонато получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително. впоследствие играта се накъса и двата отбора трудно стигаха до голови ситуации.

В 81-ата минута отново прехвърчаха искри, след като резервата на гостите Доминик Янков и Петрис се сдърпаха при едно нарушение на първия, а в крайна сметка и двамата получиха жълти картони.

Въпреки 6-те минути добавено време на срещата, попадения така и не паднаха, макар в самия край резервата на „сините“ Марин Петков да имаше шанс след рикошет, но не се възползва.

Така съперниците взеха по точка. Лудогорец събра 50 и вече изостава с 3 от лидера ЦСКА, докато Левски има 32 в своя актив и заема 7-ата позиция.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ:1. Пламен Андреев (к), 2. Жереми Петрис, 33. Хосе Кордоба, 23. Ноа Сундберг, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 18. Роналдо Сантос, 10. Ивелин Попов, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо;

Треньор: Станимир Стоилов;

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 2. Гонсало Гордон-Пипа, 3. Антон Недялков (к), 6. Якуб Пьотровски , 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов, 20. Нонато, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 90. Спас Делев;

Треньор: Анте Шимунджа.