3. БИТКА, СТРАСТ И НЕРВИ: 0:0 в Битката за Пловдив (ВИДЕО)

БИТКА, СТРАСТ И НЕРВИ: 0:0 в Битката за Пловдив (ВИДЕО)

ВАР отмени гол за "жълто-черните"

Ботев Пловдив и Локомотив Пловдив завършиха наравно 0:0 в градско дерби от 16-ия кръг на efbet Лига. 118-то издание на битката за Пловдив завърши без победител, въпреки че домакините бяха по-близо до успеха, но ВАР отмени техен гол след почивката.

Началото на срещата се забави с пет минути заради пирошоу от страна на домакинските привърженици. Още в 47-ата секунда Ботев бе много близо до гол, след като Ивелин Попов предостави великолепен извеждащ пас към Уме Емануел, който нанесе силен удар към близкия долен десен ъгъл, но Динко Хоркаш демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер, от чието изпълнение не последва нищо интересно.

В осмата минута Хоркаш допусна грешка и подари топката на Янис Карабельов, но той не очакваше това и си я поведе зле, а Антоан Бароан нямаше как да реагира, защото бе в засада, като хърватинът улови. Локомотив отговори в ответната атака и Георги Минчев засече добре с глава центриране отдясно, надигравайки Атанас Чернев във въздуха, но ударът му премина над вратата.

В 13-ата минута Антоан Бароан нанесе силен удар от далечна дистанция, но бе изключително неточен. Натискът на Ботев се засили и само три минути по-късно "канарчетата" бяха много близо до попадение. Ивелин Попов проби през центъра и с външен фалц пусна елегантен извеждащ пас към Самуел Акере, който от близка дистанция нанесе слаб удар в ръцете на Хоркаш.

В 25-ата минута Ивелин Попов отново демонстрира отличен поглед върху играта и пусна великолепно извеждащо подаване към Антоан Бароан, който се озова очи в очи с Динко Хоркаш, който бе заел добра позиция и с крак изби топката. Три минути след това Самуел Акере проби добре отдясно и пусна силен успореден на голлинията пас, но нямаше кой да засече във вратата на Локомотив.

Както протече първото полувреме, така започна и второто - с атака на Ботев Пловдив. Самуел Акере проби по дясното крило през зоната на колебливия Бабакар Дион и опита да намери Антоан Бароан, защитник на Локомотив се намеси, но неубедително и топката все пак достигна до французина и той стреля от близка дистанция към левия ъгъл, но над вратата.

В 51-вата минута след центриране отляво топката стигна до Самуел Акере, който нанесе тежък удар, Динко Хоркаш успя да избие, но кълбото се озова в забравения от отбраната на Локомотив Антоан Бароан, който с плонж стигна до топката и нанесе удар с глава и намери мрежата. След преразглеждане с ВАР бе установено, че има засада на французина и голът не бе зачетен.

Стартови състави:

Ботев Пд: Ханкич, Попов, Бароан, Ето'о, Акере, Конте, Калдерон, Карабельов, Емануел Уме, Балогианис, Чернев

Локо Пд: Хоркаш, Дион, Хорхе Сегура, Паскалев, Камдем, Ивайло Иванов, Христо Иванов, Джовани, Конте, Илиев, Минчев

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза