3. БИТКАТА НА СЕВЕРОЗАПАД: Ботев (Вр) устиска в Монтана, отива на бараж (засега) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Домакините изпадат, или остават в Efbet лига (засега)

Монтана изпадна, а Ботев (Враца) си осигури участие в баража за спасение срещу третия във Втора лига – Септември (София).

Това стана факт след равенство 1:1 на стадион „Огоста“ в дербито на Северозапада от последния кръг на футболната efbet Лига.

Двете попадения в съдбовната битка паднаха в рамките само на 4 минути, след като първо домакините откриха, а после гостите изравниха резултата и в крайна сметка точките бяха поделени.

Това означава, че врачани финишират втори в групата за оцеляване, докато отборът на Монтана завършва на предпоследната позиция в крайното класиране на групата на майсторите.

Днешното дерби предложи много емоции, тактическо надлъгване, драма и хубави отигравания.

Още в 38-ата секунда вратарят на домакините Красимир Костов трябваше да показва рефлекса си и го стори, спасявайки с крак, докато феновете на врачани създадоха „зелена“ феерия на стадион „Огоста“.

Монтана обаче продължи да е по-настоятелният отбор и в шестата минута опасен изстрел на Тони Тасев бе блокиран, а малко след това Давид Кики бе изведен зад гърба на защитата, но се засуети и топката му бе отнета.

Впоследствие Ботев (Враца) изравни играта и в средата на първата част Даниел Генов опита да изненада стража на домакините, ала Благой Макенджиев внимаваше.

Междувременно Даниел Гаджев направи две бързи нарушения, получи жълт картон и бе предупреден устно, което накара наставникът на гостите Веселин Великов да го замени в 32-ата минута.

В 34-ата пък Монтана откри резултата с много красиво попадение.

Тони Тасев изведе технично, с прехвърлящо подаване Давид Кики, а бенинецът също с майсторско отиграване матира Красимир Костов и реализира дебютното си попадение с екипа на домакините – 1:0.

Тяхната радост обаче бе твърде кратка, защото само 4 минути по-късно Ботев (Враца) изравни. След грешка в защитата на Монтана македонският нападател Дориан Бабунски възстанови статуквото с диагонален изстрел – 1:1.

При този резултат дойде и почивката, а скоро след нея Тони Тасев овладя в пеналта и стреля от малък ъгъл, но прати топката във външната част на мрежата.

Малко по-късно той опита и далечен изстрел, ала несполучи, а след изтичането на първия игрови час се стигна до неприятен сблъсък между двама футболисти, които обаче успяха да продължат срещата, след като получиха медицинска помощ.

Впоследствие домакините повишиха оборотите, тъй като резултатът не ги устройваше и първо имаха претенции за дузпа, а после пропуснаха удобна възможност чрез голмайстора си в срещата Давид Кики.

В 79-ата минута пък пред Тони Тасев се откри отличен шанс, ала и той не съумя да се възползва, а до края повече попадения не паднаха и така Монтана изпада.

Освен, ако не бъде решено през този сезон да няма изпадащи от елита, каквито слухове има.

В противен случай тимът ще се раздели с елитния си статут, редом с опашкаря Етър, който също като Монтана завърши сезона с 28 точки и от новия сезон ще играе във Втора лига.

Монтана – Ботев (Враца) 1:1
1:0 Давид Кики (34)
1:1 Дориан Бабунски (38)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МОНТАНА: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов (к), 2. Валери Христов, 33. Стефан Цонков, 6. Янко Ангелов, 24. Давид Кики, 10. Владимир Айтов, 19. Росен Кръстев, 8. Тони Тасев, 11. Николай Минков;

Треньор: Светлан Кондев;

БОТЕВ (ВРАЦА): 33. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев, 81. Атанас Зехиров, 77. Мартин Николов, 23. Христо Златински (к), 6. Даниел Гаджев, 10. Петър Атанасов, 9. Даниел Генов, 17. Чавдар Ивайлов, 20. Дориан Бабунски;

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза