3. Битката за Тракия приключи без победител, Берое пропусна да свали Левски от второто място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое и Ботев (Пд) завършиха наравно 1:1 в оспорван мач

Берое пропусна да измести Левски от второто място след равенство 1:1 с Ботев (Пд) у дома в мач от 24-кръг на родната „А” група. Домакините имат основания да съжаляват повече за пропусната победа днес, тъй като пропуснаха множество положения, а на два пъти топката срещаше и гредата на вратата зад Виктор Голас.

Ботев (Пд) поведе в резултата през първото полувреме след хубава индивидуална акция на Грегъри Нелсън, който навърза с дрибъл двама от защитниците на Берое и прати топката в мрежата за 1:0 в 32-та минута. Последваха силни минути за Берое, но след пропуски на Спас Делев и Исмаил Иса старозагорци не успяха да стигнат до изравнителен гол преди почивката. След удар на Иса в 43-тата минута топката се отби в гредата.

Втората част премина под диктовката на Берое, като логичното се случи в 62-та минута, когато току що влезлият на смяна Георги Андонов изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и не устави шансове за реакция на вратаря на Ботев Голас.

След изравнителното попадение домакините се хвърлиха с всички сили в атака, тъсейки решително второ попадение и на няколко пъти бяха много близо до победата. Иса отправи няколко опасни удара, но Голас се справи на висота и запази вратата си от нов гол. В края Георги Божилов бе изведен на чиста позиция от Исмаил Иса. Последва изстрел на нападателя, но топката срещна гредата.

С равенството Берое събра актив от  36-точки изравнявайки се с Левски, но не успя да измести сините от второто място. Възпитаниците на Николай Костов пък вече имат 26 точки.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение