3. Бизнесмена на Славия нокаутира Пирин - 2:0 за "белите" (видео)

Бизнесмена на Славия нокаутира Пирин - 2:0 за "белите" (видео)

Абсолютният дебютант в елитното първенство Николай Божов изведе Славия до победата с двата гола, които реализира през второто полувреме на мача

Славия не бе затруднен от отбора Пирин в сблъсъка им от четвъртия кръг на „А” група. Отборът на „белите” не спира да се тресе от проблеми на и извън терена, но победата с над „орлетата” със сигурност ще внесе малко нужно спокойствие.

Абсолютният дебютант в елитното първенство Николай Божов изведе Славия до победата с двата гола, които реализира през второто полувреме на мача. 33-годишният нападател, който преди началото на шампионата се подвизаваше в Академик и уплътняваше свободното си време с бизнес, излезе на второ място в голмайсторската класация на първенството.

Той спокойно можеше да догони и топреализатора Гара Демебеле, но допусна фрапантен пропуск пред вратата на Макенджиев в 11-ата минута на мача. Божов бе оставен непокрит в пеналта и получи отличен пас от Галин Иванов, но не успя да насочи кълбото във вратата от три-четири метра разстояние. Първата част не предложи много вълнения на 2000-те зрителя на „Христо Ботев” главно заради непоносимата жега в Благоевград. В началото на мача температурите надминаваха 30 градуса, а това принуди спирането на играта на няколко пъти.

След почивката Славия продължи да контролира играта и в 57-ата минута достигна до първото опасно положение. След пас от фланга топката се озова в средата на наказателното поле. Неорганизираната защита не успя да реагира на момента, а към кълбото се бе засилил Илия Илиев. Той бе съборен от Руслан Иванов, а реферът Стефан Спасов посочи към бялата точка. Божов не сбърка при изпълнението на наказателния удар и с мощен шут с левия крак прониза вратата за 1:0.

В 65-ата минута Славия удвои актива си с втори гол на Божов. Галин Иванов се измъкна зад защитата на Пирин и навлизайки в пеналта върна топката към високия таран. Божов овладя кълбото пред очите на Макенджиев и бързо го запрати в мрежата за 2:0.

До края на срещата Пирин не успя да сътвори нищо сериозно пред вратата на Славия. В последната минута „орлетата” бяха близо до почетното попадение, след като точен удар с глава нанесе Кондев. Стефано Кунчев парира топката и въпреки, че не я улови веднага предотврати и последната опасност пред вратата си.

Пирин – Славия 0:2
0:1 Божов – 57’ (д)
0:2 Божов – 65’

За Пирин: 12. Макенджиев, 10. Руслан Иванов (Николов – 63’), 6. Г. Георгиев-к, 25. Ризов (Ст. Костов – 74’), 23. Молдованов, 5. Башлиев, 7. Златковски, 14. Сандански, 18. Якимов (Пасков – 84’), 28. Стойков, 29. Кондев;
Резерви: 1. Иваников, 15. Пасков, 26. Попев, 16. Кацимерски, 8. Костадинов, 9. Ст. Костов, 33. Атанас Николов;
Старши треньор: Йордан Боздански;

За Славия: 1. Кунчев, 21. Дяков, 22. Генев, 25. Дениран, 35. Петков – к, 27. Маншров (Павлов – 74’), 33. Г. Иванов, 77. Пеев, 17. Божов, 7. Ил. Илиев (Василев – 86’), 24. Цачев (Р. Димитров – 58’);
Резерви: 12. Ем. Петров, 2. Дреновички, 20. Р.Димитров, 44. Мечев, 8. Павлов, 5. С. Георгиев, 11. Р.Василев;

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение