3. Боби Михайлов: Целта пред отбора е ясна - класиране за финалите във Франция!

Боби Михайлов: Целта пред отбора е ясна - класиране за финалите във Франция!

"Ще се борим за първото място в групата, нямам никакви съмнения, че ще се класираме", заяви Йордан Лечков

Президентът на БФС Борислав Михайлов, който заедно със селекционера Любослав Пенев и своето вице Йордан Лечков присъства на жребия за квалификациите за Евро 2016 в Ница, заяви, че целта пред отбора е класиране за финалите във Франция, където за първи път ще участват 24 отбора.

"Целта пред отбора е ясна - класиране за финалите във Франция през юни 2016 година! Групата е равностойна, имаме стари познайници в нея, но и отбори, които могат да поднесат изненади. Фактът, че Азербайджан е воден от Берти Фогтс говори достатъчно за това колко са сериозни в намерението си да развиват футбола в тази страна. Норвегия е традиционно неприятен съперник, който практикува скандинавски футбол в чист вид. За нас е важно да стигнем до финалите - без значение дали ще заемем едно от първите две места в групата, които дават право на директно класиране, ще отидем на финалите като най-добър трети отбор или пък ще играем плейоф", сподели членът на Изпълнителния комитет на УЕФА, който бе специално споменат от генералния секретар на УЕФА Джани Инфантино по време на церемонията, в която фокусът бе върху легендарни вратари, оставили следа в историята на Европейската купа.

Най-голям оптимизъм по традиция демонстрира Йордан Лечков, който прекара много време в разговори с германската делегация начело с Йоаким Льов, както и с Андреас Кьопке, който бе сред почетните гости на церемонията като вратар. Най-топли отношения Лечков демонстрира с шведския вратар Томас Равели, който също участва в тегленето на жребия. Двамата се познават добре от малкия финал на Мондиал'94, а и от квалификациите за него. "Ще се борим за първото място в групата, нямам никакви съмнения, че ще се класираме на Европейското първенство през 2016 година", лаконичен бе Йордан Лечков.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза