3. Боево нулево реми между Берое и Локо (Сф) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Боево нулево реми между Берое и Локо (Сф) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Железничарите финишират като трети редовния сезон след битка под Аязмото

Битката за третото място в края на редовния сезон между Берое и Локомотив (София) остана без победител и „железничарите” ще завършат на тази позиция с равни точки с Литекс – по 39.

„Зелените” и „червено-черните” предложиха битка, която завърши при нулево равенство, и прекъснаха победните си серии от началото на пролетния полусезон. Локомотив пък наруши поредицата от четири успеха. Досега железничарите бяха в най-добра форма от всички останали тимове в елита.

След грешки на двете защити Мапуку и Гъргоров изтърваха сами срещу вратаря през второто полувреме, като по-чистото положение бе това на заралии.

Локомотив стартира плейофите с домакинство на Литекс, докато Берое е гост на ЦСКА следващия уикенд.

Берое започна пестеливо, Локомотив се държеше по-добре, въпреки че първите два удара отправиха домакините. Но опитите бяха твърде слаби и Митев без проблеми улавяше.

В 23-ата минута бомба на Елтон от 35 метра профуча покрай левия страничен стълб на Митев.

Постепенно Берое се оживи и тръгна в атака. В 30-ата минута Керкар беше изведен на скорост сам срещу вратаря, финтира го, но си поведе силно и трябваше да търси съотборник с центриране от аутлинията. Меката топка на задната греда беше изчистена от Елтон пред погледа на дебютиращия за домакините Савио Нсереко.

Пет минути по-късно изсипана от корнер топка бе прехвърлена на задна греда, откъдето Мапуку пробва удар, но прати встрани, като кълбото срещна външната страна на мрежата.

В началото на второто полувреме Георги Андонов дебютира повторно за Берое, като се появи на мястото на Нсереко в 50-ата минута.

Минута по-късно Мапуку се пребори с Бранеков в пеналтерията и върна на дъгата, откъдето Керкар опита удар, но защитник блокира.

Преслав Йорданов се свлече изненадващо на тревата малко преди това и беше заменен принудително от възстановения Ламжед Шехуди, който проби отлично и Ливраменто можеше открие резултата в 58-ата минута, но Макенджиев парира.

След изтичането на час игра Берое направи най-големия си пропуск. Траян Траянов сбърка фатално в защита, като Мапуку му отне и излезем абсолютно сам срещу Митрев. Последва финт и крайно неточен шут над рамката.

Няколко минути по-късно по сходен начин бероец сбърка в защита и Гъргоров се понесе към вратата, навлизайки отляво в наказателното поле и очи в очи с вратаря. Но би в обсега на Макенджиев, който парира.

Георги Андонов можеше да увенчае дебюта си с гол, но прати встрани пас в коридор.

Локомотив можеше да открие в 83-ата минута, но Гъргоров се размина с меко центриране отдясно на Шехуди.

В края мачът се изнерви, а Петър Хубчев на няколко пъти изрази претенции към рефера Вихрен Манев.

Така, Локо Сф финишира редовния сезон с 39 точки от 22 мача (12-3-7). Със същия актив е Литекс, но железничарите имат предимство в директните мачове – 2:0 и 2:4. Берое остана на петата позиция и е с 38 точки преди плейофите в първата шестица.