3. Богомил Маринов донесе успеха на Локо (Пловдив) в Каварна (видео)

Богомил Маринов донесе успеха на Локо (Пловдив) в Каварна (видео)

Главният рефер от София зачете гол от явна засада и отсъди крайно спорна дузпа срещу Драги Коцев

Отборът на Локомотив (Пловдив) стигна до изключително важна победа в борбата си за участие в евротурнирите догодина, след като се наложи с 3:1 над тима на Калиакра. Срещата се игра на стадион „Калиакра” в Каварна и бе последна от програмата на 23-ия кръг на родната „А” група.

Двубоят не премина без традиционните за българските терени нерви, разправии и спорни ситуации, след като реферът Богомил Маринов зачете гол от засада на пловдивчани за 1:0, а впоследствие им даде изключителна мътна дузпа за 2:0. Почетният гол за домакините пък бе дело на Детелин Димитров, а крайното 3:1 оформи Сержиньо в даденото продължение на мача.

Двубоят започна с малко по-добра игра на гостите и неточен удар на Де Карвальо, последван от слаб такъв на Раймонди, който не затрудни Господинов. Домакините също имаха своите възможности, като в 19-ата минута Александров центрира остро по земя в наказателното поле, където Станчев изскочи от задна позиция и засече с десния крак, но покрай вратата на Лучини.

Така дойде 26-ата минута, когато Де Карвальо бе намерен с далечен пас в половината на домакините, нападателят напредна и върна към точката на дузпата, където Раймонди овладя и с десния крак преодоля Господинов за 1:0. На повторенията след гола обаче се видя, че Де Карвальо е с около 1-2 метра зад гърба на отбраната на Калиакра, в момента на паса към него.

Само 4 минути по-късно главният рефер Богомил Маринов отсъди доста спорна дузпа за гостите за нарушение на Детелин Димитров срещу Драги Коцев, която хладнокръвно бе реализирана от Христо Златински за 2:0.

След това попадение Калиакра натисна здраво своя съперник и създаде някои хубави възможности пред Лучини. В 38-ата минута
Детелин Димитров открадна топката от Драги Коцев на границата на пеналта, навлезе в наказателното поле и с левия крак по земя препарира Лучини за 1:2.

До края на полувремето нови голове нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за „смърфовете”.

Втората част стартира равностойно, като действията се водеха предимно в централната част на терена. С течение на времето каварненци овладяха инициативата и притиснаха своя съперник в половината му, докато „железничарите” чакаха възможностите си на контраатака.

В последните 15 минути натискът на Калиакра стана осезаем и в 77-ата минута домакините можеха да изравнят резултата, но ударът на Станчев премина над напречната греда. Последваха няколко опасни центрирания от двете крила, при две от които, Йордан Тодоров за малко да си вкара автогол, но и в двата случая кълбото излизаше в корнер.

Именно след един такъв в 83-ата минута, Александров засече с глава, но от няколко метра не можа да уцели вратата на Лучини.

В даденото от рефера продължение обаче, Сержиньо овладя една изчистена от дълбочина топка, напредна срещу Господинов и промуши кълбото между краката на стража, оформяйки крайното 3:1.

До края на двубоя нов гол обаче не падна и така Локомотив взе крайно важни три точки в борбата си за участие в евротурнирите догодина.