3. Борбен Марек препъна ЦСКА на „Бончук” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борбен Марек препъна ЦСКА на „Бончук” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Армейците изпускат дузпа и удрят греда от 3 метра

ЦСКА загуби 2 точки при гостуването си на Марек в Дупница. Въпреки че ги победи с 5:0 първия дял, сега „армейците” не успяха да намерят път към вратата на Емил Михайлов, като 15 минути преди края изпуснаха дузпа. Фелипе би в аут от бялата точка, а в началото на второто полувреме Серджиу Буш стреля в гредата от непосредствена близост. В края Милисавлиевич беше препънат в наказателното поле, но Александър Костадинов не посмя да отсъди втора дузпа.

Иначе тимът на Стойчо Младенов не се представи на обичайното си ниво, докато Марек хвърли страхотни усилия да се защитава. Дупничани не успяха да създадат нито едно положение за цял мач, но и не позволиха много такива пред своята врата. Може би те бяха спомогнати от тежкия терен.

ЦСКА прибавя 1 точка, но при победа на Лудогорец над Локо София разликата между армейците и разградчани може да бъде съкратена на 3 точки.

ЦСКА не успя да покаже футболни достойнства до почивката. „Червените”, които играеха в бяло, срещнаха сериозна съпротива отстрана на домакините.

Тежкият терен определено пречеше на двата отбора. ЦСКА имаше териториално предимство, докато Марек хвърляше много усилия в защитен план и играеше на ръба на позволеното.

Първата по-интересна ситуация бе за Марек в 14-ата минута, когато Бибишков получи дълго подаване зад отбраната на ЦСКА, но не успя да укроти топката между двама защитници в бяло.

Дениз Пидев от Марек извърши няколко нарушения, но те не бяха толкова груби, че да му се покаже жълт картон. Иначе той беше особено борбен срещу момчетата на Стойчо Младенов.

Чак след първия половин час ЦСКА създаде някакво положение, получило се след грешка в защитата на Марек. Соарес пусна за Буш на дузпата, но румънецът стреля встрани от вратата.

Преди това Фелипе тръгна да засича ново подаване отляво на дузпата, но Мартин Димитров му влезе твърдо и сякаш чисто му попречи да насочи топката.

Иначе Марек дебнеше гостите на контраатака, като си служеше с далечни подавания към Бибишков.

В края на полувремето страстите се нажежиха, след като Стойчо Младенов започна да ръкомаха към главния съдия, който му направи забележка. А Тенчо Тенев изрази недоволството си за отсъдено нарушение на Лахчев, въпреки че капитанът на домакините игра чисто.

След почивката Марек погледна към вратата на ЦСКА, но след това отново бе принуден да се прибере.

В 54-ата минута ЦСКА пропиля най-чистото си положение. Центриране на Венци Василев на задна греда бе засечено с все сила от непокрития Серджиу Буш. Румънецът обаче стреля твърде силно и високо, като топката отскочи от напречната греда и излезе в аут.

Стойчо Младенов опита да промени нещо с включването на Орелиен Жоаким и Неманя Милисавлиевич, но извади борбения Боби Галчев.

В 73-ата минута Емил Михайлов предотврати втора сериозна опасност за своята врата при удар с глава на Тунчев, но в същата атака Мартин Димитров игра с ръка в наказателното поле при центриране на Фелипе и съдията Александър Костадинов посочи бялата точка. Играчите на Марек реагираха бурно срещу арбитъра.

Жуан Фелипе обаче пропусна 11-метровия наказателен удар, като стреля на средна височина покрай лявата греда в аут. Бразилецът вече няма гол в 8 последователни мача след серията си в 3 поредни срещи за първенство.

В 83-ата минута ЦСКА имаше основателни претенции за втора дузпа за нарушение на Пидев срещу Милисавлиевич в наказателното поле, но реферът този път си замълча. Стойчо Младенов вече беше вън от кожата си.

В края Борислав Николов блокира опит на Буш от вратарското поле, а в добавеното 5-минутно продължение Марек забави играта и се поздрави с точка.

Дупничани събират 13, но остават на 11-ото място, което е под чертата, отстъпвайки с 4 на 10-ия Славия.