3. Ботев хлъзна Локо (Сф) за 2:0 под дъжда във Враца (видео)

Ботев хлъзна Локо (Сф) за 2:0 под дъжда във Враца (видео)

Втора победа за врачани у дома след попадения на Балтанов и Владинов

Ботев (Враца) победи с 2:0 у дома Локомотив (Сф) в среща от 24-ия кръг на А група. Успехът бе едва втори за тима на Тони Здравков пред собствена публика този сезон, но той бе много ценен, защото на практика гарантира оцеляването на врачани в елита. Лъчезар Балтанов и резервата Николай Владинов се разписаха по веднъж в двете полувремена, за да донесат заслужен успех на Ботев.

Дъждът над Враца направи условията за игра много трудни и двата тима имаха проблеми при пасовете по земя. Ботев натискаше повече в началните минути, докато Локомотив разчиташе с дълги пасове зад защитата на домакините да изненада съперника.

Играчите на Тони Здравков осъзнаха, че по земя много трудно ще организират бързи атаки при подобно състояние на терена и се ориентираха към центрирания. За половин час обаче почти дузина изсипвания на топката в наказателното поле на Галев не доведоха до нищо опасно.

В 19-ата минута на мача публиката на стадиона показа подкрепата си за Стилиян Петров, скандирайки името на капитана на Астън Вила и България. Целият 24-ти кръг на А група преминава под надслов „Стенли, ние сме с теб!”.

Ботев създаде няколко половинчати шанса за гол, но Галев дори не трябваше да се намесва. Балтанов засече с глава едно центриране в аут, а Коконов бе изпреварен при центриране след добра триходова акция на врачани и не можа да нанесе удар.

Нападателят на домакините Румен Рангелов стъпи накриво и се контузи в 38-ата минута. Нещастието обаче бе компенсирано от колегите му, които стигнаха до гол в края на полувремето.

Илия Илиев пусна за Лъчезар Балтанов в центъра, халфът напредна премина между двама защитници и с премерен изстрел в долния десен ъгъл на вратата матира Валентин Галев за 1:0 в пола на Ботев.

Попадението бе първо за бившия играч на Левски с екипа на Ботев (Враца) в А група. Веднага след гола Николай Владинов замени контузения Румен Рангелов и именно резервата реши мача през втората част.

След паузата Локомотив организира веднага добра атака – Андрей Атанасов, който се появи вместо Антонио Павлов на почивката, проби отляво и пусна по земя към точката на дузпата, но защитник на Ботев успя да изчисти.

Ботев сякаш заигра без излишно напрежение след като поведе и това оказа благоприятно влияние върху играта на тима.

Врачани удвоиха аванса си в 52-ата минута. Коконов пусна за Илия Илиев в наказателното поле, опитният халф качи на главата на Николай Владинов и резервата прати в мрежата на гостите за 2:0.

Андрей Атанасов и Атанас Борносузов изпуснаха по едно изгодно положение пред двете врати веднага след гола. После дойдоха десетина по-спокойни минути, в които столичани натискаха, а домакините добре се бранеха.

Двата тима си размениха и по една греда в последните 20 минути. Първо друга резерва за Локомотив – Младен Стоев разтресе напречната греда зад Цветковски с отлично изпълнение на пряк свободен удар.

След това Валентин Галев изби едно центриране от главата на Владинов, но кълбото падна в краката на Коконов, който с мощен изстрел нацели дясната греда и резултатът остана 2:0.

И Владо Манчев се появи в игра за последните 15 минути, но ветеранът също не можа да помогне на гостите да измъкнат нещо от двубоя.
Така Ботев (Враца) спечели едва втората си победа у дома през този сезон, докато Локомотив вече 8 поредни мача няма победа.

Ботев (Враца) вече натрупа 21 точки и задмина Монтана на 11-та позиция. Локомотив (София) остава 13-ти с 18 пункта.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА