3. Ботев изтръгна минимален успех пред погледа на Радуканов (снимки)

Ботев изтръгна минимален успех пред погледа на Радуканов (снимки)

Канарчетата вкараха един гол на Добруджа

Ботев взе минимален успех над Добруджа и ги победи за втори път този сезон. През август канарчетата спечелиха на стадион „Дружба” също с 1:0. Днес на Колежа, пред новия треньор Милен Радуканов тимът на Коце Видолов игра слабо, но беше по-настоятелен и се поздрави с минимален успех. Единственият гол вкара Димитър Байрев в 64-ата минута. Преди това попадение на Курдов не беше зачетено.

Иначе Ботев владееше топката повече от своя съперник и създаде малко повече положения. За тяхно щастие успяха да реализират поне едно. Курдов изпусна най-добрата възможност в края на първата част, когато останал сам срещу вратаря прехвърли и целта.

Добруджа повече се защитаваше, но хич не беше безопасен. Удари на Тачев се разминаха на косъм от мрежата.

В първите 20 минути на стадион „Христо Ботев”, където имаше малко зрители, двата тима си размениха по две положения, макар че домакините бяха по-дейни. Добричлии обаче бяха по-близо до гола и само вещите намеси на Армен Амбарцумян предотвратиха изоставане в резултата. Тачев изстреля две бомби, едната от които профуча на сантиметри от гредата.

Така се стигна до 42-ата минута, когато Курдов беше изведен брилянтно от Сашо Александров. Нападателят обаче в опита си да прехвърли вратаря, прехвърли и вратата. Кривия пък изпълни опасно свободен удар, но и той беше неточен.

Второто полувреме се разви по подобен начин. Ботев откри резултата чрез Курдов в 60-ата минута, но попадението не беше зачетено, защото центриралият Неделев бил преминал аутлинията. Само четири минути по-късно обаче голът бе реалност. Кривия изведе Димитър Байрев зад гърба на отбраната на Добруджа. Голямата Байра напредна и с мощен шут разстреля Радомиров.

После Малката Байра – Владимир, пропусна изгоден шанс, след като бе оставен непокрит при центриране на Кривия.

Александров изпълни опасно нов свободен удар. Радомиров обаче изби.

До края Добруджа не можа да осъществи свестен натиск, докато Ботев можеше да вкара втори гол, ако не беше грешката на асистент-рефера от далечната страна, който вдигна измислена засада на Асенов.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ:

90'+3' КРАЙ НА МАЧА!!! Ботев изтръгна минимален успех срещу Добруджа

90' Курдов подаде към Асенов, който излизаше сам срещу вратаря. Страничният рефер обаче вдигна спорна засада, която породи протести както по трибуните, така и в щаба на Ботев

88' Контраатака на Ботев. Йордан Христов напредна през центъра, подаде към Тодор Неделев, той пък намери Курдов пред наказателното поле и заходи, но нападателят много аматьорски изигра ситуацията и подари кълбото на добруджанци в опита да му върне подаването

86' Атака на Добруджа. Добро центриране отляво, Амбарцумян обаче излиза предвидливо и лови

84' Александров центрира към Домакинов във вратарското поле, където Радомиров успя да скочи най-високо и да хване топката

84' Жълт картон за Недко Ангелов от състава на Добруджа

80' Далечен удар на Валери Михайлов (Добруджа) пред наказателното поле мина на около два метра от дясната греда на Амбарцумян

79' Смяна в състава на Добруджа: Славомир Илиев излиза, на негово място влиза Паскалев

78' Манчев изведе хитро Домакинов, но вратарят Радомиров усети паса и хвана топката

76' Втора смяна в състава на Добруджа - Тачев отстъпва мястото си на Павлин Тодоров

74' Кривия стреля под гредата, вратарят изби с кански мъки в ъглов удар

73' Фаул за Ботев на дъгата пред наказателното поле. Играч на Добруджа игра с ръка

72' Втора смяна в състава на Ботев. Голмайсторът Димитър Байрев излиза, на негово място влиза Николай Манчев

70' Първа смяна в състава на Добруджа. Филип Филчев излиза, Денис Судин влиза

68' Неделев беше спънат в близост до ъгъла на наказателното поле. Кривия центрира и непокритият Владимир Байрев с глава прати топката в аут. Отлично положение за Ботев!

64' 1:0 за Ботев! Кривия изведе Д. Байрев от дълбочина, последният напредна в наказателното поле и с мощен удар разстреля Радомиров!

61' Първа смяна в състава на Ботев: Ивайло Димитров отстъпи мястото си на Светослав Асенов

Преди това Тачев отправи опасен удар от границата на наказателното поле, след като се завъртя и от движение произведе падащ лист, но над вратата

60' Неделев центрира към Курдов от аутлинията и нападателят вкара с летящ плонж, но попадението не беше зачетено, защото топката е била напуснала очертанията на терена

54' Атанас Курдов (Ботев) е в засада при центриране от дълбочина към него. Иначе нападателят оставаше сам срещу вратаря.

51' Ивайло Димитров центрира остро в наказателното поле на Добруджа от дълбочина, но пасът беше прекалено силен и никой не успя да играе с топката, която излезе в аут

46' НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

45'+2' КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ

45'+1' Сашо Александров -Кривия изпълни технично свободен удар от 25 метра. Топката заобиколи стената, насочваше се опасно към долния десен ъгъл, но мина на сантиметри от гредата

45' 1 минута добавено време на първата част

45' Остро центриране отляво по нападението на Ботев, предназначено за Ивайло Димитров, но защитник го изпревари и изби

42' Курдов получи страхотна топка от Александър Александров-Кривия, излезе сам срещу вратаря, опита да го прехвърли технично от границата на малкото поле, но прехвърли и вратата. Най-чистото положение в мача регистрираме тук!

40'
Славомир Илиев (Добруджа) получава жълт картон!

38'
Атанас Курдов се опита да прехвърли вратаря с удар извън наказателното поле. Топката обаче прелетя високо над вратата

15:03
Повече от половин час игра Ботев има превъзходство във владеенето на топката, но безрезултатно.

ОФИЦИАЛНИЯТ САЙТ НА БОТЕВ СЪОБЩИ, ЧЕ МИЛЕН РАДУКАНОВ Е НОВИЯТ ТРЕНЬОР НА ТИМА

25' Двата отбора се изравниха по опасни положения. Сега Ботев имаше възможност да открие резултата. Александров центрира отдясно към Тошко Неделев, който от воле стреля, но вратарят на Добруджа Радомиров улови

19' Тачев (Добруджа) стреля от 25 метра и топката профуча много опасно до левия страничен стълб. Втора опасност пред вратата на Ботев регистрираме тук

16' Курдов навлезе в наказателното поле, шутира, но защитник изби с крак в корнер. Първа добра възможност за Ботев

12' Първа опасност в мача. Тя обаче е за Добруджа. След центриране на Тачев топката се насочваше стремглаво във вратата на Ботев, но Амбарцумян със сетни усилия успя да избие в ъглов удар

6' Ботев (Пд) изцяло владее инициативата в първите минути, но още не може да стигне до голова възможност пред вратата на Добруджа. Канарчетата са се настанили трайно в половината на гостите

14:32 МИЛЕН РАДУКАНОВ ПРИСТИГНА НА СТАДИОН "ХРИСТО БОТЕВ" ЗАЕДНО СЪС СВЕТОСЛАВ ПЕТРОВ. Според източници на Novsport.com Радуканов вече е подписал с канарчетата

14:30 Начало на срещата!

14:25 Феновете на Ботев издигнаха плакат: "Ботев не е за политическо ползване"

14:20 На Колежа до момента има 1000 зрители. Няма агитка от Добрич

14:19 Стартовите състави на Ботев и Добруджа:

БОТЕВ (ПД): 1. Амбарцумян, 11. Йордан Христов, 13. Костадин Гаджалов, 5. Николай Домакинов (к), 4. Владимир Байрев, 14. Ангел Рахов, 3. Димитър Байрев, 30. Александър Александров – Кривия, 17. Ивайло Димитров, 8. Тодор Неделев, 39. Атанас Курдов

Резерви
: 23. Илия Николов, 2. Васил Василев, 20. Николай Манчев, 19. Васил Гуджев, 7. Светослав Асенов, 16. Петър Атанасов, 9. Мартин Стефанов

ДОБРУДЖА: 12. Николай Радомиров, 3. Младен Димитров, 6. Филип Флоров, 20. Здравко Петров, 8. Николай Илиев, 14. Недко Ангелов, 22. Валери Михайлов, 23. Филип Филчев, 11. Славомир Илиев, 29. Васил Тачев, 9. Ивайло Лазаров

Резерви
: 92. Радосвет Христов, 15. Сашо Джилянов, 5. Явор Колев, 13. Денис Судин, 21. Любомир Михалев, 10. Михаил Паскалев, 19. Павлин Тодоров

13:48 От Ботев призоваха своите фенове да дойдат по-рано на стадиона, за да не се получават опашки на касите

Ботев (Пд) приема Добруджа в мач от 10-ия кръг на Източната „Б” група. Двубоят е днес от 14:30 ч на стадион „Христо Ботев” в Пловдив. Главен рефер ще бъде Цв. Кръстев от Варна.

В класирането Ботев е на 5-о място с 14 точки, на 5 от лидера Етър и на 3 от втория Любимец. Проблемът пред треньора Коце Видолов са многото контузии и ограниченият брой състезатели, с които разполага. „Имаме 16 здрави полеви играчи и изборът ни не е особено голям. Доста футболисти са с тежки травми и не можем да ги използваме до зимата. Въпреки това, вярвам в момчетата и разчитам, че няма да разочароваме нашата публика”, каза той преди мача.

Очаква се днес да стане ясно дали Милен Радуканов е приел предложението да поеме канарчетата.

Добруджа заема 7-ата позиция с 10 точки.

Срещата на Колежа може да проследите на живо в Novsport.com с чат-описание на всичко по-интересно, случващо се на стадиона!