3. Ботев извоюва 2:2 срещу Пирин във финалния си спринт

Ботев извоюва 2:2 срещу Пирин във финалния си спринт

Морини спаси своя отбор на два пъти

Ботев успя да изкове равен 2:2 срещу Пирин в последния мач за двата отбора преди зимната пауза.

Срещата се игра на стадион „Осогово” в Кюстендил, тъй като Ботев изтърпява наказание и поради тази причина съперникът им се чувстваше като у дома си под Хисарлъка.

Мачът бе доста нервен. Пирин имаше превъзходство през по-голямата част от срещата, но в края Ботев можеше да съжалява, че не взе трите точки. На два пъти Пирин повеждаше чрез Кондев и Младенов, но Морини бе непреклонен и с два гола върна своя отбор в мача.

Енрико Пичони започна мача само с един българин в лицето на капитана Караманов, докато в Пирин както обикновено нямаше нито един чужденец сред 18-те играчи.

В началото на мача „орлетата” създадоха една-две опасности, преди Кондев да открие резултата. В 25-ата минута Даниел Пеев напредна отдясно и центрира в наказателното поле, където от точката на дузпата Кондев направи 1:0.

Пет минути по-късно Ботев изравни от съмнително положение за засада. Ребека намери отлично Морини в наказателното поле, той преодоля Макенджиев и на празна врата вкара за 1:1. След гола от щаба на Пирин протестираха бурно за гола.

Така завърши първата част. В началото на второто полувреме Стефан Грозданов излезе с прекроена защита заради две принудителни смени на своите централни защитници, което оказа негативно влияние.

Въпреки това в, 56-ата минута Пирин отново поведе. Даниел Младенов бе изведен прекрасно от кума си Дани Пеев и чукна топката между краката му за 2:1.

След този гол играта се понакъса, а Енрико Пичоне постепенно вкара трима българи в игра. В 81-ата минута Ботев се добра до изравнително попадение. Отново Морини спаси тима си. След центриране на Алан Карлет вратарят на Пирин Благой Макенджиев не успя да улови топката, тя премина през ръцете му и попадна на крака на Морини, който вкара за 2:2.

В последните минути се заредиха атаки и към двете врати. Ботев обаче пропусна две прекрасни възможности чрез Илиян Йорданов и Караманов.

Така „канарчетата” завършват на последно място есенния полусезон, но вече само на няколко точки от зоната, която ще си спаси от изпадане, но пък с много неясно бъдеще.

Имахте възнможност да проследите само при нас мача с чат описание и аудио коментар от Кюстендил на Стиляна Божидарова