3. Ботев извози столичния Локомотив в слаб мач без публика (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев извози столичния Локомотив в слаб мач без публика (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юнес Хамза, на когото се търсеше отбор, вкара единствения гол от дузпа

Ботев (Пловдив) започна новия сезон с минимална победа над столичния Локомотив. Единственото попадение в слабия мач на Коматево, където нямаше фенове заради наказание на „канарчетата” от 3 срещи, вкара Юнес Хамза от дузпа след четвърт час игра.

В дебюта на Вили Вуцов начело на „жълто-черните” в „А” група Цветелин Чунчуков пропусна единственото 100-процентово положение в мача от игрова ситуация. Това стана през второто полувреме, в края на което два бързи жълти картона получи Даниел Гаджев от състава на Локомотив.

Двата отбора изпитваха голям брак в действията си, като по-малко грешки допуснаха домакините от Ботев. Локомотив пък беше неузнаваем и направи десетки неточни подавания. „Железничарите” отправиха първия си точен удар чак в 72-ата минута.

За Ботев дебют направи новопривлеченият вратар Михаил Иванов, докато Юнес Хамза, на когото се търсеше отбор, също започна.

Ботев имаше териториално преимущество в първите минути. Бранеков беше залепен до острието на „канарчетата” Хамза. Лукин ръководеше защитата на домакините, а най-активен бе Филип Филипов. Ботев имаше идеи в нападение, които обаче не успя да осъществи, докато Локомотив предимно се защитаваше. „Железничарите” често бъркаха в средата на терена, което не се нравеше на техния треньор Димитър Васев.

При единствената по-интересна ситуация през първото полувреме Божидар Митрев излезе доста напред и фаулира Цветелин Чунчуков в наказателното поле. Реферът Никола Попов от София посочи бялата точка. Въпреки намесата си, Митрев не успя да отрази удара на Хамза – 1:0 за Ботев.

Иначе Мариян Огнянов на два пъти сложи топката на главата на Чунчуков, но нападателят не успя да се възползва.

Локомотив пък нямаше точен удар през първото полувреме. Ливраменто може би беше най-деен за гостите от столицата. Но той и Романов стреляха неточно и не успяха да застрашат вратата на Мишо Иванов.

На почивката треньорът на гостите Димитър Васев пусна новото попълнение Ламжед Шехуди и Елтон на местата на Манолов и Иво Иванов.

Единственото реално голово положение обаче създадоха домакините през второто полувреме. 10 минути след подновяването на играта Чунчуков прати над вратата с все сила, въпреки че се намираше на границата на вратарското поле след подаване на Хамза, който пък бе получил от Огнянов.

Локомотив отправи първия си точен удар чак в 72-ата минута, когато най-мотивираният от състава на гостите Влади Романов шутира, но Мишо Иванов спаси.

Ботев създаде повече ситуации около вратата на Локо, но куцаше завършващият пас.

В 76-ата минута Божидар Митрев успя да дръпне топката на останалия сам срещу него Чунчуков, който пропусна да сложи точка на спора още тогава.

Така, след пропуски и на Огнянов в края резултатът се запази и Ботев прибави първи три точки към своя актив.