3. Ботев обърна Етър за 3:1 в невиждана драма (видео)

Ботев обърна Етър за 3:1 в невиждана драма (видео)

4 гола, три червени картона, дузпа, побесняла публика и скандален Таско Тасков на стадиона в Брестник

В страхотно дерби, каквото рядко се вижда и в А група, Ботев победи Етър с 3:1 на стадион „Беркут” в Брестник. След дузпа, четири гола и три червени картона големият герой на мача бе ветаранът Александър Александров – Кривия, който вкара две от попаденията за „канарчетата” през втората част. Петър Атанасов затвърди успеха с красив трети гол за "канарите". Господинов беше извел преди това Етър напред с гол от дузпа в края на първата част. В главно действащо лице обаче се превърна и съдията Таско Тасков, който с няколко скандални решения настрои двата отбора и агитките срещу себе си, което едва не доведе до прекратяване на срещата, когато напрежението ескалира.

Срещата едва не бе прекратен заради невъздържаните действия на бултрасите, които обстрелваха терена и щаба на гостите с всевъзможни предмети в края на първата част. Остава от БФС да решат дали Ботев ще продължи да домакинства в Брестник, защото по време напрежението наистина бе огромно, а решенията на Таско Тасков можеха да доведат до много неприятни сцени. За щастие, пострадали нямаше, но скандалните отсъждания на рефера и действията на тасков едва ли ще се разминат без наказания

В Беркут атмосферата бе наистина наелектризираща. Над 2000 бултраси подкрепяха Ботев, а цял автобус с фенове на Етър пристигна секунди преди началото на срещата на стадиона.

Ботев започна по-силно мача и натисна в началото. Деян Христов засече с глава центриране на Кривия, но с глава прати в аут. В 16-ата минута Етър направи контра, Идриси стреля по земя, но Христо Иванов спаси.

В средата на частта стражът на гостите Цанков отърва „болярите” с две важни спасявания. Йордан Христов стреля мощно по диагонала, но Цанков с вещина изби в корнер, а после отново Йордан Христов се обърна добре на дъгата и шутира под гредата, но Цанков с пръсти извади в корнер.

Драмата започна в 33-ата минута. При една контра за Етър нападателят Русков получи на 4-5 метра от вратата и стреля, но Емил Аргиров изби от голлинията. Съдията Таско Тасков прецени, че бранителят е играл с ръка и го изгони като даде дузпа за Етър.

Господинов реализира от бялата точка в долния десен ъгъл под плонжа на Христо Иванов и направи 0:1 въпреки бурните протести на бултрасите.

След попадението на стадион в Беркут се разиграха грозни сцени. Феновете на Ботев хвърляха всевъзможни предмети по терена, като нацелиха и треньорът на гостите Цанко Цветанов. Таско Тасков спря срещата за повече от минута, но прецени, че срещата трябва да продължи независимо от високото напрежение и риска за здравето на играчи и треньори.

В края на полувремето Тасков скандализира с ново свое отсъждане. Русков от Етър бе ударен и остана да лежи на терена, няколко футболисти на Ботев дотичаха да го вдигат, а реферът отиде на мястото на конфликта и изгони с директен червен картон Русков. Така той изравни двата отбора с по 10 души на терена.

След сигнала за край на полувремето играчите на Етър побързаха да се скрият в съблекалните, Таско Тасков едва не бе линчуван, а момчетата в жълто-черно получиха овациите на своите фенове.

Втората част почна с греда за Ботев. Веднага след центъра Димо Атанасов бе изведен вляво, но изстрелът му нацели страничния стълб.

В 53-ата минута Етър остана с 9 човека. Ивайло Русев бе последен в защита и извърши явно нарушение срещу откъсващия се Димо Атанасов, за което бе заслужено изгонен с директен червен картон.

От отсъдения пряк свободен удар Александър Александров – Кривия с красив удар във вратарския ъгъл изравни за 1:1.

С човек по-малко гостите от Велико Търново рухнаха и Ботев се възползва.

След час игра Кривия обърна мача с второто си попадение, но при попадението останаха съмнения за засада. Ветеранът бе изведен в коридор на дузпата и технично мушна в мрежата покрай вратаря за 2:1. Всичките деветима останали на терена от Етър се скупчиха при страничния съдия да протестират, но това не промени нищо.

10 минути по-късно „канарчетата” убиха интригата с може би най-красивият гол в двубоя. Резервата Петър Атанасов получи извеждащ пас зад отбраната и с фамозен прехвърлящ удар намери мрежата зад Цанков за 3:1.

До края Ботев имаше няколко положения да направи успеха си още по-убедителен, но с големи пропуски се отчетоха Петър Атанасов и резервата Атанас Курдов.

Ботев се изкачи до трето място с 36 точки, а Етър е лидер с 40.

ЦСКА задържа Линдсет с двойна заплата

Ръководството на ЦСКА ще предложи двойна заплата на Джонатан Линдсет

Балъков и Акрапович варианти за Хебър

Не едно или две, а цели 15 имена се борят за треньор на Хебър

Славия следи ситуацията с вратар на ЦСКА

Славия следи ситуацията с вратаря на ЦСКА Димитър Евтимов и е възможно "белите" да го привлекат като свободен агент през зимата