3. Ботев обърна Монтана и е плътно 3-ти (+СНИМКИ)

Ботев обърна Монтана и е плътно 3-ти (+СНИМКИ)

Канарчетата проспаха половин час, но после не допуснаха изненада

Ботев (Пд) постигна трета победа в "А" група. Канарчетата спечелиха домакинството си на Монтана с 3:1, осъществявайки пълен обрат. Пред около 8000 зрители на "Колежа" тимът на Ферарио Спасов проспа първия половин час, като допусна гол след грешка на вратаря Шеткус. Попадението за Монтана вкара Миро Антонов. Но от 30-ата минута нататък "жълто-черните" се вдигнаха и заслужено вкараха три безответни попадения чрез Виейра (34'), Цветков (55') и Огнянов (85' д.).

По този начин те останаха твърдо на 3-ата позиция в класирането с актив от 9 точки, колкото има и Пирин (ГД). Монтана пък записа 4-та поредна загуба и е предпоследен в класирането пред слабака Ботев (Вр).

Ботев водеше играта в първите минути, но нямаше агресия у възпитаниците на Ферарио Спасов. Чак в 18-ата минута домакините създадоха първото си сериозно положение за откриване на резултата. Виейра проби в наказателното поле и пусна за Огнянов, който излезе сам срещу Цветковски. Халфът обаче стреля слабо и вратарят изби.

Монтана стигна до първия гол. Това стана в 21-ата минута след грешка на вратаря на Ботев Шеткус. Той изпусна топката при едно центриране, тя попадна в Миро Антонов, който от точката на дузпата откри резултата.

Попадението смути домакините, които се нуждаеха от време, за да се окопитят.

Неделев пропусна с шут от 24 метра преди в 34-ата минута Ботев да изравни резултата. Виейра бе точен с плътен удар от 25 метра с левия крак в долния ъгъл.

Точно преди почивката домакините можеха да осъществят пълен обрат, но Виейра, който излезе сам срещу вратаря, стреля силно право в неговото тяло.

След последния съдийски сигнал за първата част настана скандал в Монтана, след като Ковачев и Личков тръгнаха да се бият, но страстите бяха охладени и двамата се отправиха към съблекалните.

Ботев започна вихрено втората част, решен на всичко да стигне до обрат. В 46-ата минута Паласуелос нацели напречната греда с удар с глава.

В 55-ата минута „канарчетата” обърнаха развоя на срещата в своя полза. Иван Цветков вкара петия си гол за сезона, след като бе намерен от Йордан Христов, който проби, и на празна врата не сбърка.

Ботев можеше да реши мача в 65-ата минута, когато шут на Тодор Неделев бе изчистен от голлинията, а в следващата минута Иван Цветков стреля близо до долния десен ъгъл.

В 71-ата минута домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на защитник на Монтана в пеналтерията. Реферът Атанас Димитров обаче остана безмълвен. Той обаче посочи бялата точка в 83-ата минута, когато вратарят Цветковски фаулира Иршак. Мариян Огнянов бе точен от бялата точка и донесе третата победа на Ботев от началото на сезона.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение