3. Ботев падна драматично от петия в Унгария (ВИДЕО)

Ботев падна драматично от петия в Унгария (ВИДЕО)

"Канарите" отстъпиха с 2:3 пред Диошдьор

Ботев Пловдив отстъпи с 2:3 на петия в унгарския елит Диошдьор и допусна първа загуба в контролите си на турска земя. Противника, който бе най-стойностният до момента, стигна до победата с гол в последната минута, а преди това „канарчетата” на два пъти изравняваха резултата с голове на Петър Атанасов и Емил Аргиров. Двата отбора направиха доста здрав мач, като в неговия край дори припламнаха искри.

Милен Радуканов започна мача с Христо Иванов, Емил Аргиров, Мартин Димов, Венци Бонев, Ивайло Димитров, Христо Телкийски, Светослав Петров, Йордан Христов, Тодор Неделев, Петър Атанасов и Деян Христов.

Първото полувреме бе равностойно и завърши с по един отбелязан гол в двете врати. В началото унгарците направиха две опасни атаки, които бяха спрени от защитата в крайната им фаза. Ботев отговори с удар на Димов с глава, спасен от вратаря, и остро центриране на Неделев от фаул, след което топката мина на сантиметри покрай вратата.

В 26-ата минута Арзе откри след двойно подаване със свой съотборник и отмерен диагонален удар от въздуха в горния десен ъгъл. Жълто-черните реагираха светкавично и върнаха гола само 5 минути по-късно. Светльо Петров изведе Петър Атанасов, който се отскубна от центъра сам срещу вратаря и пусна топката покрай него за 1:1. В края на първата част играещият помощник –треньор, който заедно с Йордан Христов днес празнува рожден ден, пропусна да си направи подарък и би над вратата от удобен фаул пред пеналта.

На полувремето Радуканов направи само една смяна, като на мястото на Деян Христов пусна в игра Мариян Огнянов, а на върха на атаката застана Атанасов. За съжаление юношата на Левски отново почувства болка в аддукторите и излезе 20 минути преди края.

Втората част започна с положение пред вратата на Ботев, при което Христо Иванов извади удар на голмайстора Арзе отблизо. В последните 30 минути жълто-черните доминираха изцяло на терена и рядко позволяваха на съперника да мине центъра. Футболистите на Милен Радуканов успяха да приложат преса на унгарците и ги затвориха пред наказателното им поле.

След час игра на терена се появиха руснакът Саша Петров и Наско Курдов, а малко по-късно и Ангел Рахов, пред който се откри и най-чистата ситуаци до момента. В 74-ата минута той бе изведен в коридор от Курдов, преодоля вратаря, но би много слабо и защитник догони топката на метър пред голлинията. Последва светкавична контраатака и пропускът на „канарчетата” бе наказан от Сейди, който изведе Диошдьор за втори път напред – 2:1.

В 77-ата минута Аргиров засече с глава центиране на Шведа, но топката излезе в аут. Малко по-късно Манчев намери Саша Петров зад защитата, руснакът пое топката, но сам срещу вратаря би в тялото му. 3 минути преди края отново Манчев проби отляво и центрира в пеналта, а връхлитащия Аргиров засече топката и изравни – 2:2. В последните секунди на срещата „канарчетата” допуснаха трети гол в своята врата, след като Христо Иванов с плонж изби остро центираре от фаул, а при добавката Наджи вкара за 2:3.

Ботев:
Иванов, Аргиров, Димов (82-Н.Димитров), Бонев, Ив.Димитров (80-Бачев), Телкийски (68-Рахов), Св.Петров, Й.Христов (60-Ал.Петров), Неделев, Атанасов (60-Курдов), Д.Христов (46-Огнянов, 70-Манчев)

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите

Амос Юга си тръгна от ЦСКА, лекува се във Франция

Футболистът получи разрешение от ръководството на ЦСКА да напусне България

Ботев (Пд) променя стратегията си за млади таланти

Ръководството на Ботев (Пд) е взело решение да промени политиката си относно младите играчи

ЛОШО! Груев пропуска мачовете на България с Люксембург и Северна Ирландия

Халфът на Лийдс и България Илия Груев ще бъде аут за месец

Трима нови в Левски

Треньорът на Левски Станислав Генчев иска да подсили тима си с вратар, опорен полузащитник и атакуващ халф