3. Ботев (Пд) би драматично Пирин и постигна първа победа в А група (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев (Пд) би драматично Пирин и постигна първа победа в А група (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Канарчетата” завършиха с 9 души, домакините със сериозни пропуски

Ботев (Пловдив) записа първа победа в А група. „Канарчетата” се наложиха над Пирин (Благоевград) с 1:0 като гости в последния двубой от четвъртия кръг на първенството. Голмайстор за „жълто-черните” стана Алекс Колев, който се възползва от грешка на вратаря Красимир Костов.

„Орлетата” все още нямат победа от началото на сезона и заема последното място във временното класиране. През второто полувреме те играха през цялото време в половината на гостите, тъй като бяха с човек повече след изгонването на Филип Филипов в 30-ата минута за два жълти картона. Въпреки това възпитаниците на Неделчо Матушев не успяха да се възползват от това преимущество. Те извършиха сериозни пропуски.

Пет минути преди края Даниел Златков също бе изгонен и опълчението на Ботев стана геройско.

Гостите от Пловдив започнаха срещата с повече агресия двубоя на стадиона в Благоевград. „Канарчетата” имаха повод за радост още в 13-ата минута. Тогава Йордан Христов изведе нападателя Алекс Колев, който се възползва от несигурна намеса на вратаря на „орлетата”. Костов излезе много напред в опит да боксира, но таранът го изпревари и с глава прати топката във вратата.

След попадението футболистите на Пирин реагираха и погледнаха по-смело към вратата на Ботев. Те проведоха няколко опасни атаки по десния фланг, но бранителите в жълто-черни екипи се справиха.

Спорните ситуации също не липсваха. При удари в наказателните полета и на двата отбора топката срещна ръцете на играчи на „канарчетата” и „орлетата”, но и в двата случая главният съдия Драгомир Драганов не посочи бялата точка.

След 30 минути игра Филипов от гостите остави отбора си с човек по-малко. Той получи два жълти картона в рамките на 13 минути. Очаквано отборът на треньора Неделчо Матушев се впусна в атака, но до края на частта пловдивчани удържаха на натиска.

След последния съдийски сигнал за първата част от трибуните на „Христо Ботев” закънтяха викове „Оставка!”.

През второто полувреме очаквано футболистите на Ботев (Пд) предимно се защитаваха предвид численото си изоставане. Единственото по-опасно положение, което успяха да създадат пред вратата на Пирин, стана в началото на частта, когато голмайсторът Колев направи опит да прехвърли Костов с удар от дистанция.

Футболистите на Пирин трудно организираха атаките си. Най-чистото и опасно положение за домакините се случи в 68-ата минута. Тогава последваха серия от пропуски, като топката бе изчистена дори от голлинията. Данчо Христов изчисти удара на Якимов, а после Голас се намеси с вещина при опита на Тошев.

Пирин хвърли всички сили в нападение, но без резултат. Гостите дори останаха с девет души след втория жълт картон на Даниел Златков, но и това не помогна на „орлетата”. Скандиранията „Оставка!” зачестиха и продължиха след последния съдийски сигнал.