3. Ботев (Пд) и Берое не си вкараха голове в оспорван мач на "Колежа" (ВИДЕО)

Ботев (Пд) и Берое не си вкараха голове в оспорван мач на "Колежа" (ВИДЕО)

Последният мач на „Колежа” преди планирания ремонт завърши при нулево равенство

Ботев (Пловдив) и Берое (Стара Загора) завършиха наравно 0:0 в оспорван мач от 22-ия кръг на родната „А“ група. „Битката за Тракия“ се игра на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив, но двата тима така и не успяха да си отбележат попадения.

През първата част нямаше почти никакви по-интересни ситуации пред двете врати. Второто полувреме бе по-вълнуващо, но и през вторите 45 минути двата тима не си вкараха голове и така взеха по точка от сблъсъка помежду си. Това бе и последният мач на „Колежа” преди планирания ремонт. След него "канарчетата" ще играят своите домакински двубои на базата в Коматево.

След това равенство Ботев е на четвъртото място и има 39 точки. Берое заема осмата позиция и е с 30. Левски, който в момента е последният отбор в първата седмица, има 37 точки, но и мач по-малко от Берое. Черно море е шести, също с 37 точки.

През първата част нито един от двата отбора не успя да създаде по-чисти голови положения пред вратата на противника. В 5-ата минута Елио Мартинс нанесе удар към вратата на Адам Стаховяк, но кълбото не намери рамките на вратата. Малко след това Давид Каядо бе изведен на добра позиция и пробва прострелно центриране, но нямаше футболист на Берое, който да играе с топката и опасността отмина.

В 13-ата минута Здравко Илиев подаде към Венцислав Христов, който нанесе удар с десния крак, но кълбото премина на няколко метра от дясната греда. В 18-ата минута Пламен Крумов центрира в наказателното поле, където Елио Мартинс засече с глава, но не намери очертанията на вратата и кълбото премина на няколко метра от целта. Последваха минути, в които нямаше по-вълнуващи ситуации пред двете врати.

5 минути преди края на първата част удар на Давид Каядо бе блокиран, а в малко преди последния съдийски сигнал за първото полувреме Елио Мартинс пробва удар към вратата на домакините, но топката премина покрай вратата. Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Малко след почивката Венцислав Христов нанесе удар към вратата на домакините, но кълбото не намери очертанията на вратата. Почти веднага след това Йордан Христов центрира добре в наказателното поле, Здравко Илиев изчисти с глава, а след това Анисе стреля от воле, но прати топката високо над вратата. 2 минути по-късно Елио Мартинс получи топката и стреля от малък ъгъл, но кълбото не попадна в целта.

Малко след това се стигна до интересна ситуация в наказателното поле на Ботев - Каядо се строполи на земята след съприкосновение с Йордан Христов, а от Берое имаха претенции за дузпа, но Станислав Тодоров остави играта да продължи. В 60-ата минута Георги Андонов нанесе далечен удар към вратата на Адам Стаховяк, но вратарят на „канарчетата“ спаси.

Ботев достигна до най-добрата си възможност до този момент от мача в 67-ата минута, когато Йордан Христов центрира в наказателното поле, а Ромарио засече от няколко метра, но Иван Караджов спаси, след което Иво Иванов изчисти. Последва удар и на Луис Педро, но кълбото премина над напречната греда, а малко след това Здравко Илиев стреля към Адам Стаховяк, но неточно.

В 76-ата минута се стигна до нова отлична възможност за „канарчетата“ - Тодор Неделев подаде към Мариян Огнянов, който от чиста позиция стреля към Иван Караджов, но вратарят с отличен рефлекс спаси.

До края на двубоя така и не се стигна до голове и по този начин срещата приключи при нулево равенство.

В следващия кръг Ботев гостува на Черно море, а Берое е домакин на Пирин (Гоце Делчев).