3. Ботев (Пд) и Славия завъртяха двете нули в контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев (Пд) и Славия завъртяха двете нули в контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендите Михаил Карушков и Иван Давидов

Ботев (Пловдив) и Славия завършиха при нулево равенство в контролната среща, която се проведе на терена на базата в Коматево. Двубоят започна с минута мълчание в памет на клубните легендите Михаил Карушков и Иван Давидов.

Сред по-любопитните моменти в двубоя бе директният червен картон на Филип Филипов от Ботев. До това се стигна след грешка в разиграването на домакините пред наказателното поле на противника, което даде начало на контраатака за Славия. Филипов повали на тревата откъсващия се сам срещу вратаря Жереми Манзоро. Потърпевшият сам се нагърби с изпълнението на фаула, който бе малко пред границата на пенлата. Халфът стреля много добре над стената по посока на близката сглобка, Стаховяк обаче се намеси решително. „Канарчетата” доиграха двубоя с 11 футболисти, заради предварителна договорка между двата съперника. Даниел Златков замени Филипов.

В последните 15 минути от първата част пред отбора на Ботев се откриха две много  добри възможности да открие. В 33-ата минута пред Пламен Николов  стреля при добавка след разбъркване в наказателното поле, но ъгълът му бе много малък и Петков успя да отрази. След това в 39-ата капитанът Иван Цветков блесна с красиво отиграване. Опитният нападател премина двама противници и пусна към Цветелин Чунчуков в пеналта, който от 9-10 метра шутира над целта.

В 70-ата минута Ботев застраши сериозно „белите“ след статично положение. От пряк свободен удар топката бе центрирана към далечната греда, където Златков с глава стреля, но го стори право в ръцете на влезлия като смяна страж Марио Кирев.

Последният шанс за гол пак бе за домакините четири минути преди края. Лъчезар Балтанов се спусна по крилото, влезе в наказателното поле и от аутлинията сви към точката на дузпата. Там Станислав Дрянов пробва техничен изстрел, който бе спасен от Кирев.

Състави на двата отбора:

Ботев: Адам Стаховяк (46-Михаил Иванов), Пламен Николов, Радослав Терзиев, Филип Филипов (21-Даниел Златков), Йордан Христов, Милен Гамаков (78-Станислав Дрянов), Томаш Иршак,Божидар Васев, Мариян Огнянов (42-Лъчезар Балтанов), Цветелин Чунчуков (79-Наско Милев), Иван Цветков.

Славия: Георги Петков (62-Марио Кирев), Цветомир Панов (75-Диего Фераресо), Ангел Грънчов (62-Димитър Везалов), ДимитърПиргов, Фернандер Касай, Славчо Шоколаров (63-Франк Мбарга), Карлос Фонсека (75-Крум Стоянов), Жереми Монзоро, Владимир Семерджиев (69-Станислав Генчев), Костадин Дяков, Радослав Василев (81-Eмил Стоев).

главен съдия: Георги Кабаков