3. Ботев (Пд) измина целия път от ада до рая и се завърна в А група (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев (Пд) измина целия път от ада до рая и се завърна в А група (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Канарите" не оставиха шанс на Спортист (Своге) и победиха с 2:0 в баража

Ботев Пловдив се завърна в елита на българския футбол. В баража за влизане в А група „канарчетата” не оставиха шанс на Спортист (Своге) и победиха с 2:0. Ангел Рахов и Александър Александров – Кривия отбелязаха попаденията за Ботев още през първата част на стадион „Славия” в София, а над 4 500 верни фенове от Пловдив подкрепиха своя любим отбор в столичния квартал „Овча купел”.

Ботев напълно заслужи завръщането си в А група като надигра съперника във всички компоненти. Така пловдивския клуб се завърна в елита за първи път от сезон 2009/10, когато през пролетта на 2010 той беше изваден от елита. Сега Ботев премина всички кръгове на ада и измина пътя от В група до елита, където ще се състезава през сезон 2012/13.

На стадион „Славия” Ботев (Пд) даде индикации за огромното си желание за победа още в началните минути. Подкрепяни мощно от агитката си в сектор „В” „канарите” натикаха съперника в неговата половина веднага след първия съдийски сигнал.

Димо Атанасов и Ангел Рахов пробваха с далечни удари, но не намериха целта. После пак Рахов засече с глава в ръцете на вратаря Годжев, а Тодоров от Спортист направи неуспешен опит за задна ножица пред другата врата.

Агитката на Ботев беше взривена от радост в 21-ата минута. Много активният Ангел Рахов намери от въздуха една топка и с бомбен изстрел пред дъгата на наказателното поле намери неспасяемо долния ляв ъгъл на вратата – 1:0 за Ботев и луда радост за „жълто-черните” фенове.

И след гола по-добрата игра на „канарчетата” продължи. Капитанът Александър Александров можеше да вкара от над 30 метра, но топовният му шут беше избит с вещина от вратаря на Спортист. В 29-ата минута Кривия пробва и от пряк свободен удар, но Гуджев пак беше на висота и лови.

Звездният момент на Кривия дойде в 42-ата минута, когато той предреши баража в полза на Ботев. Христо Иванов лови едно центриране от корнер пред собствената му врата и даде перфектен пас за Петър Атанасов вляво, двама бранители тръгнаха да го покрият и забравиха за Сашо Александров, който получи сам срещу вратаря и разстреля Годжев за 2:0 в 42-ата минута.

Спортист имаше един шанс в края на полувремето, но топката профуча встрани при един удар на Симеон Атанасов и на почивката Ботев се оттегли със солиден аванс, но по-важното беше, че сякаш сломи съперника още през първата част.

През второто полувреме играчите на Костадин Видолов успокоиха играта и спокойно изчакваха края на мача, докато „бултрасите” подгряваха с радостни песни преди официалното завръщане на техния тим в елита.

Симеон Атанасов можеше да върне интригата, ала нападателят на Спортист стреля над вратата на Христо Иванов в 50-ата минута. Димо Атанасов имаше шанс да направи резултата класически, но от малък ъгъл стреля в аут.

Ботев си остана по-добрия отбор и в края. Кривия изпълни чудесно пряк свободен удар от 30 метра над стената, но Гуджев се разтегна и спаси. Секунди по-късно Петър Атанасов намери Димо Атанасов, който с глава изпусна от чиста позиция.

В самия край резервата Николай Манчев остана в стрелкова позиция, но прати високо над вратата.

След само минута продължение реферът Стефан Спасов наду свирката за край на мача, а играчи, фенове и ръководители на Ботев (Пд) започнаха своите празненства след спечелената промоция в А група!

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА, ОБСТАНОВКАТА ОКОЛО СТАДИОНА И РАДОСТТА НА БОТЕВ ВИЖТЕ ТУК!!!

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо