3. Ботев (Пд) матира Черно море с гол в края (ВИДЕО)

Ботев (Пд) матира Черно море с гол в края (ВИДЕО)

"Канарчетата" се класираха за четвъртфиналите на турнира за Купата на България, след като надделяха трудно над "моряците" с 1:0

Ботев (Пловдив) победи Черно море с 1:0 в реванша между двата тима от осминафиналите на турнира за Купата на България. Първият двубой между „канарчетата” и „моряците”, който се игра на стадион „Тича”, бе завършил без голове, а след днешния успех на стадион „Христо Ботев” с 1:0 пловдивският тим си осигури място на четвъртфиналите на надпреварата.

Ботев се добра до победата доста трудно, а единственото попадение в мача днес бе дело на Луис Педро в 90-ата минута. Иначе двубоят бе доста оспорван, а чистите положения за отбелязване на гол не бяха много на брой, но все пак и двата тима имаха шансове да грабнат победата в мача.

Още в 4-ата минута Черно море имаше отлична възможност да открие резултата, след като Георги Илиев отправи великолепен изстрел отдалеч, но Адам Стаховяк внимаваше и изби в корнер. Стенли Окоро също имаше шанс да се разпише малко след това, но вратарят на Ботев отново се справи. „Канарчетата” отвърнаха с изстрел на Вандер Виейра в 9-ата минута, но кълбото премина над напречната греда.

Георги Илиев пробва нов изстрел отдалеч в 13-ата минута, но този път не успя да насочи топката в очертанията на вратата. Удар с глава на Даниел Младенов пък бе спасен без проблеми от Адам Стаховяк в 20-ата.

Ботев пропиля добра възможност да открие резултата в 29-ата минута – Ромарио получи кълбото на добра позиция, но се забави, а Георги Китанов излезе, скъси ъгъла и с добър шпагат изби кълбото от краката на футболиста на Ботев.

Десетина минута по-късно Вандер също можеше да отбележи, след като нанесе страхотен удар от далечна дистанция, но вратарят на Черно море с великолепна намеса изби в корнер. Двата тима не успяха да си вкарат голове през първото полувреме и така на почивката резултатът бе 0:0.

В началния четвърт час на второто полувреме нямаше много интересни положения пред двете врати, а в 61-ата минута Михаил Венков получи кълбото финтира двама футболисти на съперника и центрира по земята, но бранител на Ботев успя да избие кълбото.

”Канарчетата” имаха отлична възможност да открият резултата в 66-ата минута, когато Вандер стреля отлично от границата на наказателното поле, но Китанов боксира, а след това Живко Атанасов успя да изчисти.

”Моряците” пък можеха да излязат с гол напред в 80-ата минута , след като Даниел Младенов получи кълбото, напредна с него, но реши да шутира, вместо да подаде към непокрития Симеон Райков, а Адам Стаховяк спаси удара.

Последните минути на срещата бяха доста динамични. В 89-ата „канарчетата” бяха много близко до гол, след като Йордан Христов центрира, кълбото рикошира в играч на Черно море, но Георги Китанов успя да избие с крак и по този начин да попречи на топката да влети във вратата му. Почти веднага след това вратарят на Черно море спаси удар на Томас Иршак.

”Канарчетата” успяха да открият резултата в 90-ата минута. Георги Сърмов намери в наказателното поле Артур Енрике, който се сблъска с вратаря Георги Китанов, но топката отиде в Луис Педро, който от няколко метра я прати в опразнената врата.

До края на двубоя „моряците” не успяха да достигнат до изравнителен гол и така Ботев (Пловдив) спечели срещата с 1:0 и се класира за четвъртфиналите. Там място вече си осигуриха и тимовете на Локомотив (София), Локомотив (Пловдив) и Черноморец.