3. Ботев (Пд) обърна деветима от Славия в луд мач с пет гола (ВИДЕО)

Ботев (Пд) обърна деветима от Славия в луд мач с пет гола (ВИДЕО)

Тодор Неделев загатна за себе си, вкарвайки два гола срещу белите

Ботев (Пд) обърна Славия и спечели с 3:2 в мач от Първа професионална лига.

Двубоят бе изключително динамичен, като освен петте гола и двата червени картона феновете на футбола видяха още греда и множество положения.

Двубоят започна по-добре за гостите от Славия, които играеха по-често с топката и създадоха първи по-опасните ситуации в срещата.

Още в първата минута Сердер Сердеров опита удар, но Кирев спаси.

В 7-ата минута Славия пропусна страхотна възможност, за да открие резултата, но Ботев оцеля. Сердеров нахлу в наказателното поле и стреля, но защитник блокира удара. След това Ивайло Димитров шутира, но Георгиев спаси, след което топката се разходи по голлинията, но до гол не се стигна.

В 15-тата минута Славия откри резултата след гол на Сердер Сердеров. Ивайло Димитров се отчете със страхотен пробив и асистенция. Българският нападател минал през Добруджа  намери руския си съотборник  на чиста позиция при преодолян вратар и „белите” поведоха.

В 36-тата минута  Ботев изравни от нищото. Страхотна комбинация между Иван Стоянов и Неделев намери последния непокрит в пеналта, след което той преодоля Кирев и прати топката в мрежата.

Така и завърши първата част, в която Славия стартира уверено, но в края отстъпи инициативата на домакините.

Началото на втората част започна с две смени за Ботев на почивката, които дадоха резултат и „канарчетата” обърнаха набързо резултата в мача.

В 47-ата минута  бразилецът Жоао Паоло бележи след добавка. Първо Бризола стреля, но Кирев спаси, а при добавката Паоло вкара за 2:1.

Само две минути по-късно Славия отговори с удар на Сердеров, който премина на педя от целта.

В 51-ата минута  само в рамките на две минути защитникът Димитър Буров от Славия получи два жълти картона и остави своите с човек по-малко на терена.

Това доведе до спад в играта на белите и в 61-ата минута   Марио Кирев събори нахлуващия на скорост Жоао Паоло и съдията отсъди дузпа.

Две минути по-късно Тодор Неделев вкара от бялата точка, пращайки топката в долния десен ъгъл и така Ботев си подпечата победата в срещата.

В 70-тата минута Марио Кирев си изпусна нервите срещу децата, които връщат топките в игра и получи втори жълт картон. Така Славия остава с двама човека по-малко

В 88-ата минута Ивайло Димитров намали от дузпа. Трябва да отбележим, че бялата точка бе отсъдена доста пресилено, за спорно нарушение срещу Наско Милев.

До края на срещата нов гол не падна и Ботев постигна първа победа в шампионата. Славия пък допусна трета поредна загуба.

В следващия кръг канарчетата срещат Верея, а Славия приема Левски в най-старото столично дерби.