3. Ботев (Пд) победи с 3:1 Левски (Карлово) в приятелска среща

Ботев (Пд) победи с 3:1 Левски (Карлово) в приятелска среща

Жоао Пауло с два гола

Ботев победи с 3:1 Левски (Карлово) като гост в приятелски среща. Новото попълнение Омар Косоко излезе титуляр за "канарчетата". Двубоят обаче пропусна защитникът Крум Стоянов заради вирусно заболяване.

В 3-ата минута Омар Косоко изведе Цветомир Панов по десния фланг, последва връщане на топката към Жоао Пауло, последва изстрел, но топката мина на сантиметри край страничната греда на вратата на домакините. В 11-ата минута Даниел Кутев напредна, подаде в коридор на Милен Какарин, който центрира и Иван Стойнов откри резултата в полза на "канарчетата" за 1:0.

Доминацията на възпитаниците на старши треньора Николай Киров продължи и в 25-ата минута Омар Косоко проби в наказателното поле на домакините, стреля от малък ъгъл, но топката излезе в аут. В 31-ата минута Омар Косоко след индивидуален пробив подаде на Иван Стоянов, последва подаване към Жоао Пауло, който с едно докосване прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Левски (Карлово) за 2:0.

Две минути по-късно Даниел Кутев стреля акробатично към вратата на съперника, но коженото кълбо излезе в аут.

Секунди след подновяването на играта футболистите на Левски (Карлово) върнаха едно попадение. Грешка в защитата на "канарчетата" позволи на Георги Стефанов да напредни и с удар от 20 метра в десния ъгъл на вратата на съперника намали за 1:2.

Футболистите на Ботев отвърнаха в 55-ата минута с бърза атака на Цветомир Панов, който подаде на Жоао Паоло, но бразилецът стреля неточно.  Девет минути по-късно отново той излезе на изгодна позиция, но уцели гредата на вратата на противника.

В 71-ата минута в игра за Ботев се появи младият нападател Наско Милев, възстановил се след операция на менискус. Жоао Пауло се реваншира за пропуските си в  76-ата минута, отбелязвайки гол за 3:1 с удар от 25 метра.

Левски (Карлово): Петър Денчев, Христо Янчев, Георги Иванов, Янко Вълканов, Георги Стефанов, Цветан Павлов, Атанас Куманов, Небойша Пейчич, Теодор Стефанов, Панайотис  Тарас,  Илиос Игнатидис (Исмет Рамадан, Радослав Апостолов)

Ботев: Мартин Димитров, Цветомир Панов, Даниел Златков, Кристиан Димитров, Милен Кикарин, Стенио Дос Сантош, Меледже, Даниел Кутев, Омар Косоко, Жоао Пауло,  Иван Стоянов (Павел Петков, Наско Милев, Милко Георгиев, Петър Пашалиев, Здравко Дерменов,Валентин Тодоров)
Прогноза: Голове и домакинска победа на Лудогорец - Локо (София)