3. Ботев (Пд) разгроми неузнаваем Пирин (ГД) (ВИДЕО)

Ботев (Пд) разгроми неузнаваем Пирин (ГД) (ВИДЕО)

"Канарчетата" бият с 5:0 в горещината на "Колежа"

Ботев (Пд) се върна на победния път след 5:0 над Пирин (Гоце Делчев) в 30-градусовата жега на "Колежа". Отборът на Станимир Стоилов бе допуснат доста лековато да се оттегли на почивка с аванс от два чисти гола, автори на които станаха Педро и резервата Неделев. Огнянов придаде класическо изражение на резултата веднага след подновяването на играта, Неделев направи 4:0 с втория си гол в срещата, а крайното 5:0 оформи Педро в добавеното време. Иначе Иван Цветков удари на два пъти гредата, а веднъж рамката тресна Витанов от състава на гостите.

Така „канарчетата” записаха 5-а победа от 7 мача през пролетта и изпревариха, макар и временно, отборите на Литекс и ЦСКА в битката за третото място. Неврокопчани, които трябваше да играят в приповдигнато настроение след равенството с Левски в миналия кръг, бяха неузнаваеми и логично претърпяха трето поражение през втория дял, запазвайки 10-ата си позиция с 24 точки, с 4 повече от Ботев (Вр), Локо (Сф) и Черно море.

Наставникът на Ботев Стоилов трябваше да извършва принудителна смяна в 22-ата минута, когато се установи, че Вандер не може да продължи. Бразилецът получи разтежение и бе заменен от Неделев.

Иван Цветков стреля с глава в гредата в 24-ата минута при центриране на Галчев от свободен удар. Топката се разходи по голлинията и срещна другата греда преди Абдиков да отрази добавка на Цветков със сетни усилия, като в разразилото се меле получи неприятен удар в главата.

Ботев откри в 33-ата минута. Педро бе изведен от дълбочина и останал очи в очи с Абдиков пусна кълбото под плонжа на вратаря за 1:0.

Само две минути по-късно защитата на Пирин отново допусна Педро да бъде извеждан лековато сам срещу вратаря. Нападателят напредна и шутира силно с десния крак. Абиков изби, но при добавката влезлият преди 13 минути Неделев покачи на празна врата.

Пирин можеше да върне един гол в 38-ата минута, когато Витанов шутира по тревата от границата на наказателното поле, но топката премина покрай страничната греда в аут.

Четири минути преди почивката Иван Цветков удари нова греда. Перейра пусна топката към Костов по дясното крило. Крилото потърси Цветков. №19 от неудобна позиция стреля, топката тупна пред Абдиков и се удари в напречната греда.

Три минути след почивката Огнянов направи 3:0 с удар от ждроб от дъгата на наказателното поле в горния ляв ъгъл на вратата, като преди това Цветков се подхлъзна в опит да се извърти и да шутира и така топката стигна до халфа, отправил неспасяем шут.

Станислав Костов не успя да засече на празна врата ниско центриране на Неделев в 58-ата минута преди в 65-ата бившето „орле” да върне жеста, но с тази разлика, че националът Неделев бе пласиран по-добре и с левия крак направи 4:0.

До края гостите опитаха с далечни удари да стигнат до почетно попадение, като Витанов тресна напречната греда от далеч.

В добавеното 3-минутно продължение Луис Педро оформи крайното 5:0 на добавка.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза